В Україні катастрофічно не вистачає суддів / фото УНІАН

Про це в інтерв'ю УНІАН заявив голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду Станіслав Кравченко.

За його словами, українські суди відчувають нестачу приблизно двох тисяч суддів.

"Статистика відома та публічна. Але не можу назвати точної цифри, бо вона змінюється щодня. Якщо приблизно, не вистачає дві тисячі суддів. Але якщо зазвичай за місяць звільнялося двадцять суддів, то лише за травень поточного року, наскільки мені відомо, звільнилося близько шістдесяти суддів. Це дуже тривожний сигнал", - сказав Кравченко.

При цьому, за його словами, навіть якщо зараз прийняти закон, який дозволить поновити роботу ВККС чи створити нову, ухвалити відповідні процедури і запустити процес по тих нормах, які діють сьогодні, навіть це для суддів першої інстанції не менше, ніж два роки.

Читайте такожЗаступник голови Верховного Суду Богдан Львов: Майже 70 судів першої ланки не можуть працювати через відсутність суддів. На апеляційному рівні ситуація ще гірша

"Наразі йде призначення (принаймні, в ті райони, де суддів не було зовсім) 460 кандидатів в судді, які попроходили всі необхідні процедури з 2012 року. Але ситуацію це повністю не рятує. Бо, наприклад, якщо суддя вже розглянув питання запобіжного захисту, він по закону не має права розглядати справу по суті. Якщо з тих чи інших причин суддя не може розглядати справу, треба справу передавати в інший район та розглядати заново. Тож питання призначення одного судді ситуацію не вирішує", - наголосив Кравченко.

"Найбільша проблема, яка зараз існує в українських судах – в них просто немає суддів. Як наслідок, на рівні першої та другої інстанції в минулому році ми передали 1600 справ з області до області. Вдумайтесь! Навіть не з району в район! Суддів просто немає. Це катастрофічна проблема", - додав він.

За словами голови Касаційного кримінального суду, наразі на одного суддю може припадати до тисячі справ. "Розумієте, кримінальні справи дуже специфічні. В такій ситуації неможливо їх розглянути якісно, в нормальні строки. При цьому, у нас, в середньому, 19,5 тисяч людей знаходяться в слідчих ізоляторах. Вони вже довго-довго чекають на вирішення своїх справ", - говорить він.

Кравченко вважає, що найгірша ситуація на сьогодні в апеляційних судах.

"Я оптиміст, і сподіваюся, що механізми розв’язання проблеми знайдуться. Але якщо ситуацію не вирішувати, наслідки можуть бути катастрофічними", - сказав Кравченко.

Як повідомляв УНІАН, раніше голова Касаційного господарського суду у складі ВС Богдан Львов заявив, що на сьогодні в Україні майже 70 судів першої ланки не можуть працювати через відсутність суддів, а на обласному рівні не вистачає близько 40 відсотків суддів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram