Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган / фото REUTERS

Україна і Туреччина у Стамбулі підписали низку двосторонніх документів.

Як повідомили у прес-службі Офісу президента, документи підписані в присутності президента України Володимира Зеленського, який перебуває у Туреччині з робочим візитом, та президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана.

Зокрема, міністр оборони України Андрій Таран та голова Державного агентства з питань оборонної промисловості Турецької Республіки Ісмаїл Демір підписали Меморандум про наміри між Міністерством оборони України та Державним агентством з питань оборонної промисловості Турецької Республіки про проекти в галузі оборонно-промислових проектів.

Читайте такожТуреччина готова долучитися до платформи з деокупації Криму – Зеленський

У прес-службі уточнили, що цей меморандум відзначає прагнення України й Туреччини розвивати свої оборонно-промислові програми та зміцнювати оборонні спроможності, а також встановити взаємовигідну довгострокову співпрацю на основі взаємоповаги та врахування інтересів один одного. У документі окреслюються наміри сторін започаткувати й імплементувати спільні проекти з будівництва бойових кораблів, БПЛА та всіх видів турбінних двигунів.

Також Таран та міністр національної оборони Туреччини Хулусі Акар підписали Рамкову військову угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Турецької Республіки.

"Угода укладається з метою створення правових засад для розширення та поглиблення чинного українсько-турецького співробітництва у сфері оборони, а також визначає порядок такої співпраці. Документ, зокрема, визначає напрями співпраці, принципи співробітництва, режим безпеки класифікованої інформації, порядок обміну розвідувальною інформацією, правове регулювання діяльності фахівців, відряджених кожною зі сторін, відшкодування можливих збитків, порядок вирішення спорів тощо", - йдеться в повідомленні.

Крім того, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко та міністр національної оборони Турецької Республіки Хулусі Акар підписали Протокол дванадцятого засідання міжурядової українсько-турецької комісії з торговельно-економічного співробітництва. Протокол фіксує досягнуті урядовими експертами домовленості, плани та завдання у сферах торгівлі, інвестицій, енергетики, транспорту та інфраструктури, а також у сфері митної політики.

Вас також можуть зацікавити новини

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram