Зеленський поки не планує розпускати парламент / Фото УНІАН, Олександр Кузьмін

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що станом на сьогодні немає сенсу в достроковому припиненні повноважень Верховної Ради з точки зору стабільності в державі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Економіка без олігархів" у Києві.

"Для України на сьогодні потрібна стабільність. Було достатньо багато попереджень, сигналів, навіть зустрічей з багатьма людьми – представниками того чи іншого великого бізнесу, а також парламентарями та чиновниками, які лобіюють і досі ті чи інші "великі фінансові платформи". Я вважаю, що я достатньо зробив для того, щоб надати можливість всім людям цивілізовано працювати цим структурам в Україні", - заявив Зеленський.

За словами президента, якщо так станеться, що народні депутати захочуть перетворитися із "законників" в "дуже швидких бізнесменів", то він буде шукати підтримку у суспільства.

"Тоді у мене є те, про що ви сказали (можливість винесення цього питання на референдум – УНІАН)", - сказав він.

Водночас глава держави зауважив, що він впевнений в партії "Слуга народу", яка має підтримати його законодавчу ініціативу щодо олігархів.

Читайте такожАрахамія оцінив можливість відставки Разумкова з посади голови Верховної Ради

"Є ще кілька демократичних партій в парламенті. Мені здається, що вони повинні підтримати цю ініціативу", - додав він.

"Це цивілізований вихід з-під впливу олігархів для всіх: для держави, для бізнесу, для деяких чиновників. Це також вихід для олігархів – будуйте бізнес, робочі місця - це круто, вас всі будуть поважати. Всі гроші, які ви (олігархи – УНІАН) витрачали на політику – витратьте на щось, що дійсно залишиться в історії України", - наголосив Зеленський.

У відповідь на уточнююче запитання чи розглядає президент можливість для дострокового припинення повноважень чинного скликання парламенту у разі провалення голосування за законопроект щодо деолігархізації, він сказав: "Я вважаю, що на сьогодні Україні потрібна стабільність…я вважаю, що розпускати Раду сьогодні з точки зору стабільності немає сенсу. Якщо депутати голосують і працюють – то чудово, а якщо не будуть працювати – тоді немає сенсу в роботі ВР, і це не через те, що я пропоную цей законопроект".

Законопроект Зеленського про олігархів

  • 2 червня президент України Зеленський подав до Верховної Ради як невідкладний законопроект "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" (№ 5599).
  • Проект закону визначає коло осіб, які підпадають під визначення олігарха, і встановлює правила їхніх прозорих взаємовідносин з представниками влади.
  • 4 червня президент доручив відповідним державним органам у двотижневий термін підготувати додаткові законопроекти щодо деолігархізації.
  • Також Зеленський заявив, що питання про статус олігархів буде винесено на всеукраїнський референдум, якщо народні депутати не ухвалять відповідний законопроект, намагатимуться змінити його положення або відтермінувати його ухвалення.