Рецепт соку на зиму / фото ua.depositphotos.com

Восени ми збираємо останній урожай овочів і фруктів. Щоб зберегти користь вітамінів на зиму, з сезонних продуктів готують різні заготовки. Пропонуємо вам закрити на зиму соки з фруктів і овочів – смачні, корисні і натуральні. Раніше ми розповідали, як приготувати салати на зиму – ще одну смачну консервацію.

Яблучний сік на зиму

За бажанням в цей сік можна додати будь-які інші фрукти і ягоди – виноград, вишню, гарбуз або сливу. Їх кількість повинна дорівнювати вазі яблук, а цукру потрібно брати вдвічі більше.

  • Яблука – 1 кг.
  • Цукор – 1 ст. л.

Яблука добре помити і порізати на часточки. Видалити серцевини. Яблука відправити в соковижималку і перемолоти їх кілька разів. Отриманий сік процідити через марлю і влити в каструлю. Додати цукор за смаком. Довести сік до кипіння і кип'ятити 3 хвилини. Влити сік в стерилізовану банку і закрутити кришкою.

Морквяний сік на зиму

  • Морква – 3 кг.
  • Лимони – 1 шт.
  • Цукор – 3 ст. л.
  • Вода – 0.5 л.

Моркву очистити, лимон добре помити. Банки простерилізувати в духовці: поставити 20 хвилин при 100 градусах шийкою вниз. Лимон розрізати на часточки, видалити кісточки. Моркву з лимоном пропустити через соковижималку. Отриманий сік влити в каструлю і поставити на вогонь. Додати цукор. Кип'ятити сік 5 хвилин і відразу розлити по банках. Перевернути банки і залишити до повного охолодження.

Томатний сік на зиму / фото ua.depositphotos.com

Томатний сік на зиму

Восени господині часто закривають на зиму сік з літнього врожаю помідорів. Смак напою можна урізноманітнити часником, болгарським перцем і різними прянощами. Як закрити томатний сік на зиму – читайте в іншій статті.

Виноградний сік на зиму

  • Виноград – 2 кг.

Виноград промити, прибрати зіпсовані ягоди. Кілька разів віджати сік через соковижималку. Сік через сито перелити в каструлю. Довести до кипіння і варити 5 хвилин. Розлити виноградний сік по стерилізованим банкам і закрити кришкою.

Читайте також інші рецепти: