этот материал доступен на русском

У центрі Чернігова археологи розкопали залишки будівель давньоруського часу (фото)

22:15, 11 липня 2019
Наука та IT
1194 0
За доби Київської Русі в нинішньому центрі Чернігова знаходилися приватні садиби / фото Ігор Ігнатенко, Facebook

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив археолог Ігор Ігнатенко.

Читайте такожНа території Софії Київської виявили тисячолітню браму (відео)

За його інформацією, археологічні дослідження у центрі Чернігова мають продовження. Зараз розкопки проводяться на ділянці тротуару вже ближче до перехрестя проспекту Перемоги з вулицею Кирпоноса. Хоча площа розкопок менша ніж попередня, зате знахідок значно більше.

"Дослідження показали, що тут за доби Київської Русі знаходилися приватні садиби. Про це свідчать сліди паркану, якісь ямки, у заповненні яких знайдено уламки кераміки першої половини XII ст. Але найбільшим і найцікавішим об’єктом є підвал будівлі початку XIII ст. Оскільки котлован будівлі повністю не був розкопаний, то не можна впевнено сказати, чи житловим він був, чи господарським. Імовірно, перед нами нижній поверх великої дерев’яної споруди. У передмонгольську добу котлован підвалу був засипаний землею зі сміттям. Саме воно і є головним джерелом інформації для науковців", - зазначив Ігнатенко.

фото Ігор Ігнатенко, Facebook
фото Ігор Ігнатенко, Facebook
фото Ігор Ігнатенко, Facebook

Він також повідомив, що, окрім усіляких уламків горщиків, у споруді було знайдено велику кількість фрагментів скляних браслетів – жіночих прикрас кінця XII - початку XIII ст., траплялися точильні бруски із каменю, пряслиця – важки на веретено із овруцького шиферу. Окрім того, тут знайдено два вістря стріл, кородовані пружинні ножиці та інші предмети із заліза бронзи і каменю. "Розкопки потроху наближаються до перехрестя, коло якого проходила давня Любецька вулиця, так що, можливо, найцікавіші знахідки ще попереду", - вважає археолог.

Як повідомляв УНІАН, раніше археолог Ігнатенко зупинив у центрі міста роботи з реконструкції тротуару. Під час досліджень археологи виявили залишки будівель і поховання XI-XII ст.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter