этот материал доступен на русском

Науковці запропонували спорудити гігантські дирижаблі та «осідлати» на них стабільні повітряні потоки

18:39, 21 серпня 2019
Наука та IT
967 0
Вчені пропонують будувати дирижаблі довжиною більше двох кілометрів і відправляти їх у верхні шари тропосфери / REUTERS

Міжнародний колектив вчених запропонував концепцію надекономічної системи вантажних перевезень з використанням великих дирижаблів, які будуть використовувати для переміщення висотні циркуляції атмосфери.

Читайте такожРеволюція в авіації: NASA показало зсередини свій новий надзвуковий літак (фото)

Як повідомляє Naked Science, відповідна стаття Джуліана Ханта (Міжнародний інститут прикладного системного аналізу (Австрія) і його колег з Німеччини, Бразилії та Малайзії, опублікована в журналі Energy Conversion and Management: X.

Вчені пропонують будувати дійсно величезні дирижаблі: в десять разів більше сумнозвісного дирижабля «Гінденбург», який зазнав катастрофи в 1937 році. Його довжина становила 245 метрів.

В теорії такі велетенські апарати зможуть нести десятки тисяч тонн вантажу. Піднімаючись на висоту від 10 до 20 кілометрів, дирижаблі зможуть переноситися силою полярної струменевої течії — вузького і потужного потоку, який стабільно дме в верхній тропосфері. В помірних широтах Північної півкулі вона спрямована з заходу на схід і сягає середньої швидкості 165 км/гд.

Вчені вважають, що «осідлавши» цей потік, дирижаблі-гіганти з навантаженням зможуть здійснювати повну подорож навколо Землі за 16 днів, практично не витрачаючи енергії. Аналогічний маршрут в Південній півкулі займе 14 днів.

Використання сучасних матеріалів і технологій, при цьому, має зробити ці апарати набагато безпечнішими їх попередників з першої половини ХХ століття. Втім, єдиним економічно доступним варіантом наповнення такого апарату все ще залишається водень, вогненебезпечність якого згубила "Гінденбург" і призвела до завершення ери дирижаблів.

Нагадаємо, у 2017 році в Британії зазнав аварії найбільший у світі дирижабль Airlander 10. Дирижабль довжиною 92 метри здатний піднімати до 10 тонн вантажу і безперервно перебувати в повітрі до п'яти днів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter