этот материал доступен на русском

Астрономи виявили гігантську чорну діру в галактиці Чумацький Шлях

13:35, 28 листопада 2019
Наука та IT
2888 0
LB-1 розташована приблизно в 15 тисячах світлових років від Землі / фото 007dna via instructables.com

Про це повідомляє CBS News.

Читайте такожАстрономи помітили зірку, яка дуже швидко «тікає» з Чумацького ШляхуLB-1 розташована приблизно в 15 тисячах світлових років від Землі.

Вчені стверджують, що, згідно з існуючими моделями зоряної еволюції, чорні діри такої ваги не повинні існувати в нашій галактиці.

«Ми вважали, що дуже масивні зірки з типовим для нашої галактики хімічним складом до кінця свого існування втрачають велику частину своєї маси через сильні зоряні вітри. Через це зірки не можуть залишати після себе настільки великі чорні діри – однак вага цієї майже удвічі більше тієї, яку ми вважали можливою. Тепер цей виклик повинні прийняти теоретики – їм доведеться пояснити, як виникають такі об'єкти», – пояснив професор Національної астрономічної обсерваторії при Китайській академії наук Лю Цзифен, який займався дослідженням.

«Це дослідження змушує нас переглянути наші моделі виникнення чорних дір зоряної ваги», – заявив професор Девід Рейце, керівник Гравітаційно-хвильової обсерваторії LIGO.

Зараз вчені виділяють дві категорії чорних дір: надмасивні, які розташовані в центрах галактик і важче Сонця в мільйони або мільярди разів, і так звані чорні діри зоряної ваги, що виникають через надшвидкий колапс великих світил.

Астрономи припускають, що в галактиці Чумацький Шлях може перебувати близько 100 мільйонів чорних дір.

Раніше УНІАН повідомляв, що астроном віщує самознищення людства до загибелі Землі від вибуху Сонця.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter