этот материал доступен на русском

В Ізраїлі знайшли стародавнє поселення віком понад 7 тисяч років

13:35, 14 лютого 2020
Наука та IT
13058 0
Кам'яному поселенню 7200 років / Фото: Вікіпедія

Ізраїльські вчені у Тель-Цаф, що в долині річки Йордан, виявили будинку і сховища для продуктів, складені з висушеної на сонці глиняної цегли, вік яких – 7 200 років.

Читайте такожКитайські вчені знайшли в бурштині частину крила птаха доісторичного

Вчені, що працювали під керівництвом професора Данини Розенберга з Інституту археології ім. Зинмана хайфського університету, розповідають, що глиняні цеглини зцементовані і покриті штукатуркою, зробленої з глини чи вапна; стелі могли бути зроблені з дерева або очерету, а дахи, напевно, були плоскими, передає FaceNews.ua.

В період середнього халколіту Тель-Цаф був великим селом, що розкинулося на пагорбі на південь від озера Кінерет. Його розташування пояснює, чому жителі села вирішили будувати свої будинки і споруди з пухкої висушеної на сонці місцевої глини, а не з каменю – його в них просто не було.Тель-Цаф виник на дні вузького витягнутого доісторичного озера Лисан, що існувало за часів льодовикового періоду, від якого збереглися лише Кінерет і Мертве море.

Протягом 500 — 700 років, що існував Тель-Цаф, його жителі використовували один і той же рецепт для виготовлення цегли, як з'ясували Розенберг і його колеги: вони зміцнювали глину органічними матеріалами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter