этот материал доступен на русском

В Іспанії виявили стародавню печеру тортур

11:17, 12 лютого 2020
Наука та IT
5233 0
Археологи визнали печеру найзначнішим актуальним відкриттям в Європі / Фото: Вікіпедія

Читайте такожПісля 30 років пошуків в Антарктиці знайшли озеро з рідкою лавою

Вуглецевий аналіз показав, що вони жили близько 7300 тисяч років тому, передає Lenta.UA з посиланням на журнал Nature Scientific Reports.

Під час розкопок вчені виявили печеру в гірській місцевості Уеска на Піренеях, розташовану на висоті 1500 метрів над рівнем моря. Це заглиблення в гірському масиві віддалене від традиційних шляхів міграції жителів раннього неоліту. У печері знайшли людські останки, керамічний посуд, старовинні знаряддя праці, кістки домашніх тварин. Артефакти відправили на дослідження до Мангеймської лабораторії в Німеччині для проведення вуглецевого аналізу. Після чого з'ясувалося, що виявлені останки належали людям, які жили приблизно у 5326-5067 рр. до нашої ери.

Передбачається, що в печері на Піренейському півострові через насильство померли 9000 людей, четверо з яких – діти. Вони загинули від ран, заподіяних стрілами ворогів. Дітей вбили за допомогою ударів по тілу тупими предметами. Причинами насильства називають «війни» за території або жінок, протистояння між представниками різних племен. Не виключено, що це сталося через збройне зіткнення місцевих жителів з переселенцями з Близького Сходу.

Виявлене підтверджує версію, що вбивство скоїли в епоху неоліту на завершальному етапі стадії розвитку землеробської культури. Зазначимо, археологи визнали цю знахідку найзначнішим актуальним відкриттям в Європі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter