Вчені: після потужного спалаху на Сонці до Землі прямує величезна маса енергії (відео)

06:17, 08 вересня 2017
Наука та IT
87 0

Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, можна порівняти з кількома мільйонами атомних бомб.

Ілюстрація / REUTERS

Астрономи зафіксували найсильніший за останні 12 років вибух у сонячній короні, який призвів до розриву, більшому за розміром за чотири Землі. Величезна маса енергії мчить нині до нас, загрожуючи системам зв'язку, навігації літаків та здоров'ю людей, повідомляє ТСН.

Читайте такожСонце вибухнуло одразу двома потужними спалахами, один з них призвів до наслідків (інфографіка)

Кількість енергії, яка вирвалася з Сонця, дуже складно порахувати, але для порівняння можна уявити всю електроенергію, яку людство вироблятиме більше 500 років, або, наприклад, кілька мільйонів атомних бомб. Усі ці заряджені частки і згустки плазми летять до Землі.

"У Землі є власне магнітне поле. Коли це магнітне поле, викинуте в корональній масі, взаємодіє з магнітним полем Землі, спостерігаються геомагнітні бурі", - пояснює завідувач відділу фізики Сонця НАН України Наталія Щукіна.

Передусім це є ризиком для електроніки – точність навігації може давати збої. Крім того, можливий і влив на самопочуття, тому лікарі радять особливо чутливим до космічних явищ людям більше гуляти на свіжому повітрі, добре висипатися, пити достатньо води, не ризикувати з новою їжею, відмовитися від алкоголю і тютюну, зменьшити кількість чаю, кави та різних стимуляторів.

Як повідомляв УНІАН, 6 вересня Сонце вибухнуло одразу двома спалахами Х-класу, один з яких увійшов до десятки найбільш потужних, які коли-небудь вдавалося виміряти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter