Виріс у космосі на 2 см, а не на 9: японський астронавт вибачився за фейкову новину

08:10, 10 січня 2018
Наука та IT
799 0

Сенсаційна новина від японського астронавта виявилася наслідком неправильних вимірювань.

Норишиге Канаі / REUTERS

Японський астронавт Норішиге Канаі, який напередодні заявив про те, що "виріс" на 9 см за три тижні перебування на Міжнародній космічній станції (МКС), визнав помилку у вимірах, передає РБК.

Читайте такожПомер астронавт, який першим вийшов у відкритий космос без страховки

"Російський командир [космонавт Антон Шкаплеров] сказав, що збільшення зросту на 9 см - це забагато. Це викликало підозри, і коли я виміряв зріст, він склав близько 182 см - всього на 2 см більше, ніж на Землі", - написав Канаі в Twitter.

Астронавт також вибачився за "фейковую" новину. "Я трохи заспокоївся, тому що зможу поміститися у сидінні [кораблі] "Союзу" і повернутися на Землю", - додав Канаі.

В Японському агентстві аерокосмічних досліджень (JAXA), дізнавшись про аномальний зріст астронавта, відзначали, що зазвичай зріст людини збільшується на 1-2 см через відсутність гравітації у космосі. Представник JAXA підкреслював, що у агентства відсутні дані про випадки збільшення зростання астронавтів на 9 см.

Екіпаж 54-ої експедиції МКС вирушив на станцію 17 грудня 2017 року на космічному кораблі "Союз МС-07". До складу експедиції крім Канаі увійшли російський космонавт Антон Шкаплеров та астронавт NASA Скотт Тінгл. Через два дні корабель пристикувався до МКС.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter