Генетики вирахували, коли жили спільні предки людей, шимпанзе й орангутангів

Як виявилося, інші великі примати мутують швидше, ніж люди.

Темп мутації у людей значно повільніший, ніж у найближчих видів приматів. Такого висновку дійшли вчені з Орхуського університету.

Разом з фахівцями із зоопарку Копенгагена вони зібрали зразки генів у родин шимпанзе, горил і орангутангів, які потім оцінили на наявність мутацій. Отримані результати потім порівняли з аналогічними дослідженнями ДНК людей, пише Newsweek.

Читайте такожВчені запідозрили, що шимпанзе вірять у Бога

«За останні шість років кілька великих досліджень проводили такі аналізи людських зразків. Тож ми вже мали ґрунтовне знання про кількість нових мутацій, які виникали впродовж кожного року у людей», - пояснив співавтор дослідження з Орхуського університету Сорен Безенбахер.

«До цього часу, однак, не було жодних якісних оцінок темпів мутацій у наших найближчих родичів-приматів», - додав він.

Вивчаючи зразки, зібрані у сімей мавп, дослідники змогли дізнатися, як багато мутацій виникало кожен рік, порівнюючи відмінності у генетичному матеріалі різних поколінь. В цілому, вчені дійшли висновку, що у людей темп мутації на третину повільніший, ніж у інших великих приматів. На думку дослідників, результати мають велике значення для розуміння того, коли люди й інші великі примати еволюційно розділилися. Якщо у інших видів темп мутації швидший, тоді генетичні відмінності могли виникнути значно швидше. Це, у свою чергу, впливає на визначення часів, коли жили наші спільні предки.

Читайте такожЛюди досі еволюціонують і навіть швидше, ніж раніше

На думку вчених, вид, який передував людям і шимпанзе, існував близько 6,6 мільйонів років тому. У свою чергу, спільний предок людей і орангутангів ходив по Землі приблизно 15,9 мільйонів років тому. Раніше вважалося, що ці стародавні види жили значно давніше. Зокрема, вважалося, що люди, шимпанзе, горили і орангутанги еволюційно розійшлися 15 19 і 35 мільйонів років тому відповідно.