Така мутація зустрічається лише у 8-10% населення планети
Дослідники з Копенгагенського університету виявили, що всі люди з блакитними очима мають спільного пращура, який жив приблизно 6-10 тисяч років тому.
Як пише Daily Galaxy, це відкриття пояснює походження блакитного кольору очей і демонструє, як одна генетична мутація поширилася серед мільйонів людей у всьому світі. Згідно з дослідженням, спочатку всі люди мали карі очі. Блакитний колір з'явився внаслідок мутації в гені HERC2, який регулює активність гена OCA2, відповідального за вироблення меланіну - пігменту, що визначає колір очей, шкіри та волосся.
Ця мутація фактично "вимкнула" здатність виробляти карий пігмент в райдужній оболонці ока, що призвело до появи блакитного кольору очей. Цікаво, що вона зустрічається лише у 8-10% населення планети і передається спадково, що робить усіх блакитнооких людей частиною однієї великої родини.
Дослідники пов'язали походження блакитних очей з одним європейським пращуром, який мав мутацію в гені HERC2, яка передавалася його нащадкам і з часом поширилася серед населення, особливо в Північній Європі.
Мутація залишалася стабільною протягом тисячоліть. Хоча блакитні очі залишаються відносно рідкісними порівняно з карими, вона збереглася завдяки спадковій передачі від покоління до покоління.
Раніше інша група вчених дійшла висновку, що деякі люди мають рідкісну мутацію, яка дозволяє їм почуватися бадьорими навіть після чотирьох-шести годин сну.
Також вчені попереджають про небезпеку поширення грибка Аспергіллус (Aspergillus), який може інфікувати мільйони людей на рік, спричиняючи в них серйозні проблеми зі здоров'ям.