Знайти інформацію про репресованих осіб можна завдяки спеціальному сервісу / УНІАН

В Україні створено сервіс із пошуку інформації про репресованих осіб.

Як повідомляється на сайті Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам`яті, до Дня пам'яті жертв політичних репресій відкрито Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих.

«У Консультаційному центрі всім охочим надаватимуться консультації, відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках», - зазначають в архіві.

Читайте такожДо витоку даних українців можуть бути причетні посадовці МВС – Держбюро розслідувань

Директор Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик зауважує: «Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну».

Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним. Зазначається, що на сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Україна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.

Як повідомляв УНІАН, раніше голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов заявив про проблему з вільними приміщеннями для зберігання державних документів.