Кабмін запровадив нову модель забезпечення ряду послуг для людей з інвалідністю

13:01, 14 березня 2018
Суспільство
1143 0
Уряд ухвалив ряд постанов для покращення якості життя людей з інвалідністю / Фото УНІАН

Уряд ухвалив ряд постанов, покликаних підвищити якість життя людей з інвалідністю в Україні. Відповідний пакет постанов було ухвалено на засіданні уряду в середу.

Читайте такожВ Україні розширили перелік осіб з числа жертв репресій, які можуть отримати реабілітацію

Представляючи пакет постанов, міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що, зокрема, впроваджується нова модель забезпечення людей з інвалідністю технічними засобами реабілітації.

За його словами, для реалізації вибору технічного засобу був розроблений електронний каталог технічних та інших засобів реабілітації.

«Ми впроваджуємо соціальну гарантію надання послуг з підбору, адаптації та підготовки до застосування засобів реабілітації. Ця послуга надаватиметься всім людям з першою групою інвалідності і поліпшить якість вибору того засобу реабілітації, який найбільше підходить людині для компенсації функціональних обмежень», - сказав міністр.

Рева зазначив, що новацією моделі буде укладення договору між людиною з інвалідністю, підприємством і органом соціального захисту населення, на підставі якого контролюватиметься якість наданого обладнання з реабілітації.

«Людина з інвалідністю, її потреби будуть в центрі нової системи забезпечення технічними засобами реабілітації, а не розподіл коштів серед підприємств», - сказав міністр.

Крім того, передбачено розширення забезпечення засобами реабілітації учасників АТО.

За словами Реви, постанови передбачають можливість компенсації купівлі в торговельних мережах деяких засобів реабілітації для скорочення процедури їх придбання.

Міністр також повідомив, що уряд має намір стимулювати місцеві органи самоврядування до створення служби з перевезення людей з інвалідністю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Теги: #Кабмін