этот материал доступен на русском

В Україні представники низки професій можуть заробляти більше, ніж у сусідніх країнах – експерт

01:59, 20 вересня 2018
Суспільство
2219 0
Ілюстрація / REUTERS

Українці, які шукають можливість працевлаштуватися за кордоном, повинні розуміти, що на батьківщині їхні перспективи кар'єрного росту набагато вищі.

Про це розповіла експерт із працевлаштування Надія Петрученко. На її думку, в Україні люди також можуть добре заробляти, передає «Обозреватель».

На питання про переваги працевлаштування в Україні та за кордоном, експерт відповіла: "Дивлячись про які спеціальності ми говоримо. Якщо переводити зарплату в євро — звичайно, в Україні вона набагато нижча. Якщо говорити про можливості кар'єрного росту та рух від нижчого рангу посад до топ-менеджменту, в Україні перспективи хороші для усіх молодих фахівців".

Петрученко також заявила, що в Україні представники низки професій можуть заробляти навіть більше, ніж у сусідніх країнах.

Читайте такожНе гірше, ніж в ЄС: українцям розповіли, де можна гідно заробити вдома

"Звичайно, це можливо. Справа в тому, що є деякі ринки, які в Україні розвиненіші. Тому в нас на цих ринках зарплати вищі. Наприклад, сільськогосподарські ринки, промислове виробництво. Тут заробітна плата в Україні вища, ніж у Молдові, Румунії, Білорусі, але тільки тому, що там ці професії й посади не так затребувані, немає такого попиту, як в Україні", — розповіла вона.

Обираючи професію, експерт порадила українцям іти в IT-сферу.

"Сфера IT та інші сфери, які дають стабільні показники в розвитку ринку й зростання заробітних плат, будуть конкурентнішими", — пояснила вона.

"Треба намагатися знайти професію не вузького профілю, а ширшого формату, де свою компетенцію можна застосувати у різних сферах. Наприклад, не вивчати конкретику — автоматизацію якоїсь лінії, а вивчати автоматизацію глобально на різних процесах", — додала експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter