Свято Трійці у цьому році відзначається 16-го червня / фото: razom.media

У 2019 році святкування Трійці припадає на 16 червня - п'ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із 12 найбільших християнських свят. День Святої Трійці також називають Зеленими святками, або П'ятидесятницею. Храми і свої житла віруючі прикрашають зеленню та квітами.

Читайте такожДень матері: історія та традиції свята в Україні

Календар свят в 2019 році передбачає 12 вихідних в червні, включаючи святкові дні і звичайні вихідні. День Святої Трійці в 2019 році припадає на 16 червня – неділя. Вихідний переноситься на понеділок - 17 червня. Таким чином українці матимуть три вихідних поспіль - 15, 16, 17 червня. Також 28 червня буде вихідним днем, адже Україна святкує День Конституції України.

Відео дня

Традиції свята

Українці на Трійцю прикрашають свої оселі гілками з дерев та запашними травами, адже зелень і квіти символізують відродження всього живого на землі. З цим днем пов'язано багато народних звичаїв і обрядів.

День Святої Трійці вважається дуже веселим і радісним святом. Дні перед Трійцею називаються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Святкування Трійці супроводжується різними обрядами і прикметами, багато з яких збереглися ще з дохристиянських часів.

Перед святом потрібно ретельно прибрати своє житло і завершити всі справи. Прикрасити будинок гілками берези, дуба, клена чи липи (проте не варто використовувати гілки осики або верби), а також ароматними травами – лепехою, м'ятою, мелісою, чебрецем, васильками. На Трійцю забороняється будь-яка праця.

Рекомендується відвідати в день Трійці святкову церковну службу, принісши з собою зелений букет з трав і квітів. Також покличте до себе в гості близьких і друзів і приготуйте святковий стіл. Не можна в цей день сумувати, ображатися на когось і думати про погане.

Свято Трійці припадає на той час, коли розпускаються дерева і розквітають квіти. У давнину цей період слов'яни особливо шанували, називаючи його торжеством весни перед початком літа. Цей час краще проводити на природі, брати участь у народних гуляннях та розвагах. Не варто забувати про прикмети та повір'я на Троїцькі свята.

Вважається, що в четвер перед Трійцею русалки виходили з води. Купатися в цей період не бажано, можна потрапити в пута русалок. Хорошою прикметою було хлопцеві посвататися на Трійцю, тоді життя у подружжя буде щасливе і довге. При освяченні в церкві букетів на них треба пролити кілька сльозин. Вважається, що трави допомагають при недугах і служать оберегом для дому.

Трійця завжди вважалася дівочим святом. В цей день ворожили на судженого, дівчата потайки ходили в ліс і кидали сплетені вінки русалкам, щоб вони послали їм багатих женихів. Ворожіння супроводжувалися піснями та хороводами.

Раніше УНІАН докладно розповів про обряди на Трійцю.