Свято Трійці у цьому році відзначається 16-го червня / фото: razom.media

У 2019 році святкування Трійці припадає на 16 червня - п'ятдесятий день після Великодня. Це свято є одним із 12 найбільших християнських свят. День Святої Трійці також називають Зеленими святками, або П'ятидесятницею. Храми і свої житла віруючі прикрашають зеленню та квітами.

Читайте такожДень матері: історія та традиції свята в Україні

Календар свят в 2019 році передбачає 12 вихідних в червні, включаючи святкові дні і звичайні вихідні. День Святої Трійці в 2019 році припадає на 16 червня – неділя. Вихідний переноситься на понеділок - 17 червня. Таким чином українці матимуть три вихідних поспіль - 15, 16, 17 червня. Також 28 червня буде вихідним днем, адже Україна святкує День Конституції України.

Традиції свята

Українці на Трійцю прикрашають свої оселі гілками з дерев та запашними травами, адже зелень і квіти символізують відродження всього живого на землі. З цим днем пов'язано багато народних звичаїв і обрядів.

День Святої Трійці вважається дуже веселим і радісним святом. Дні перед Трійцею називаються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Святкування Трійці супроводжується різними обрядами і прикметами, багато з яких збереглися ще з дохристиянських часів.

Перед святом потрібно ретельно прибрати своє житло і завершити всі справи. Прикрасити будинок гілками берези, дуба, клена чи липи (проте не варто використовувати гілки осики або верби), а також ароматними травами – лепехою, м'ятою, мелісою, чебрецем, васильками. На Трійцю забороняється будь-яка праця.

Рекомендується відвідати в день Трійці святкову церковну службу, принісши з собою зелений букет з трав і квітів. Також покличте до себе в гості близьких і друзів і приготуйте святковий стіл. Не можна в цей день сумувати, ображатися на когось і думати про погане.

Свято Трійці припадає на той час, коли розпускаються дерева і розквітають квіти. У давнину цей період слов'яни особливо шанували, називаючи його торжеством весни перед початком літа. Цей час краще проводити на природі, брати участь у народних гуляннях та розвагах. Не варто забувати про прикмети та повір'я на Троїцькі свята.

Вважається, що в четвер перед Трійцею русалки виходили з води. Купатися в цей період не бажано, можна потрапити в пута русалок. Хорошою прикметою було хлопцеві посвататися на Трійцю, тоді життя у подружжя буде щасливе і довге. При освяченні в церкві букетів на них треба пролити кілька сльозин. Вважається, що трави допомагають при недугах і служать оберегом для дому.

Трійця завжди вважалася дівочим святом. В цей день ворожили на судженого, дівчата потайки ходили в ліс і кидали сплетені вінки русалкам, щоб вони послали їм багатих женихів. Ворожіння супроводжувалися піснями та хороводами.

Раніше УНІАН докладно розповів про обряди на Трійцю.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram