Вознесіння Господнє безпосередньо пов'язане зі святом Воскресіння Христа / likorg.ru

Вознесіння Господнє – одне із 12 найголовніших церковних свят у році. Православна Церква згадує цього дня євангельські події, пов'язані з останнім моментом перебування Ісуса Христа на землі після воскресіння. 

Це перехідне свято, а тому чіткої дати у нього немає. Відзначають його християни всього світу невдовзі після Великодня.

Вознесіння Господнє 2019: коли святкуємо

Розрахувати дату свята досить просто, воно щорічно відзначається на 40-й день після свята Воскресіння Господнього – тобто свята Пасхи Христової, й завжди припадає на четвер.

Читайте такожВихідні у червні: скільки будемо відпочивати на Трійцю і День Конституції

Оскільки Великдень цього року православні відзначали 28 квітня – це означає, що у 2019 році Вознесіння святкують у четвер, 6 червня.

Аналогічно можна вирахувати дату Вознесіння 2019 у католиків. До дня католицької Пасхи, яка припадала на 21 квітня, додаємо 40 днів й отримуємо дату Вознесіння – 30 травня.

Історія і значення дня Вознесіння Господнього

Впродовж 40 днів після воскресіння Ісус Христос перебував на землі, був з учнями, розмовляв із ними про Царство Боже та про своє друге пришестя.

На 40-й день після воскресіння Христос вознісся на небо / фото hramkalikino.cerkov.ru

У день Вознесіння апостоли стали свідками дива, коли Син Божий разом з ангелами піднявся прямо на хмарі в небо, чим відкрив вхід до Царства Небесного й подарував людям надію на порятунок їхніх грішних душ, прощення і вічне життя.

Традиційно у народі Вознесіння пов'язують із урожаєм, адже воно припадає на кінець весни й початок літа – період зміни сезонів у сільському господарстві.

Раніше УНІАН розповідав, коли у 2019 святкують Трійцю й скільки днів у зв’язку із цим українці будуть відпочивати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram