этот материал доступен на русском

Церковний скандал у розпалі: у ПЦУ відреагували на "собор" Філарета

15:34, 20 червня 2019
Суспільство
1346 0
ПЦУ відреагувала на "синод" 20 червня / фото УНІАН

Архієпископ Православної церкви України Євстратій (Зоря) заявив, що зібрання, скликане почесним патріархом Філаретом, не є помісним собором Київського патріархату і тому не має жодних юридичних чи канонічних наслідків.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на брифінгу в Києві.

«Що відбулося сьогодні у Володимирському соборі? По-перше, це зібрання привласнило собі назву помісного собору УПЦ КП», - заявив він.

За словами архієпископа, якщо відкрити статут колишньої УПЦ Київського патріархату, який був чинним до 15 грудня 2018 року, то там вказано, що в помісному соборі бере участь весь єпископат, правлячі вікарні архієреї, представники від духовенства, монастирів, мирян, духовних навчальних закладів, Вищої церковної ради.

«Яким чином відбулися збори у Володимирському соборі? Всім відомо, що ці збори відбувалися за запрошеннями від почесного патріарха Філарета. Мені здається абсолютно логічна та зрозуміла різниця між запрошеними особами та делегатами, тобто ті, хто зібрався у Володимирському соборі, ніким не були делеговані», - додав він.

Читайте такожФіларет хоче назад усі гроші й майно ліквідованої УПЦ КП

Архієпископ Євстратій також зауважив, що у статуті визначено, що помісний собор Київського патріархату збирається за рішенням патріарха разом зі священним синодом. «Цього синоду як діючої інституції немає, тому що згідно з рішенням помісного собору, всі статутні органи Київського патріархату припинили своє окреме існування. Це зібрання не може підпадати під визначення помісного собору, тому ніяких наслідків для ПЦУ це зібрання не має – ні юридичних, ні канонічних. Це просто зібрання за особистої волі почесного патріарха Філарета», - наголосив він.

Як повідомляв УНІАН, збори священників, скликані за ініціативи почесного патріарха Православної церкви України Філарета, заявили про «відновлення» Української православної церкви Київського патріархату та несприйняття томосу про автокефалію ПЦУ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter