В результаті пожежі загинуло 16 осіб, ще понад 30 травмовано / facebook.com/MNS.GOV.UA

Пожежа в коледжі в Одесі, у результаті якого загинуло 16 осіб, почалася в кабінеті завідувачки відділення коледжу.

Читайте такожПожежа в коледжі: відсторонений начальник ГУ ДСНС Одеської області пішов у декрет

Як передає кореспондент УНІАН, за словами в. о. начальника регіонального главку ДСНС Вадима Шулюка, причина займання – аварійний режим електропроводки в кабінеті на 3-му поверсі коледжу.

Він розповів, що пожежа почалася біля робочого столу завідуючої відділення коледжу. У цьому місці знаходився «випрямляч» на 5 розеток, до якого були підключені комп'ютери, обігрівач та ін.

Шулюк зазначив, що в момент загоряння завідуюча була на нараді в іншому кабінеті.

«Повернувшись, вона побачила палаючий кабінет, але замість того, щоб дати сигнал тривоги, побігла до директора», - додав Шулюк.

Як повідомляв УНІАН, вранці 4 грудня в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на 3-му поверсі 6-поверхового навчального корпусу виникла пожежа, площа якої склала 4 тис. кв. м. В цьому наріжному будинку розміщувалися 19 різних організацій, установ.

В результаті пожежі загинули 16 людей, постраждали більше 30 чоловік.

За фактом пожежі порушено кримінальну виробництво за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Крім того, у зв'язку з пожежею ДБР проводить розслідування за фактом службової недбалості співробітників регіонального главку ДСНС (ч. 2 ст. 367 ККУ).

10 грудня правоохоронці оголосили про підозру у службовій недбалості директору коледжу Любові Кочерзі. На наступний день суд помістив її цілодобовий під домашній арешт.

13 грудня в Управлінні СБУ в Одеській області заявили, що спецслужба проводить обшуки в службових приміщеннях регіонального главку ДСНС. Згідно повідомленню, посадові особи главку намагалися знищити документи про перевірку коледжу.

Зазначалося, що вилучаються матеріали, що підтверджують причетність до протиправної діяльності посадових осіб. В ДСНС це спростували.

17 грудня стало відомо, що причиною загоряння стала несправність електропроводки або побутових електроприладів.