Порошенко підписав указ про демобілізацію військових шостої хвилі

15:00, 26 вересня 2016
2035 0
оновлено

Президент України Петро Порошенко підписав указ про демобілізацію військових шостої хвилі.

facebook.com/petroporoshenko

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Читайте такожПісля демобілізації військові мають право не здавати частину свого майна - Міноборони

"До кінця жовтня до своїх домівок та родин повернуться захисники Вітчизни, яких було мобілізовано минулого року протягом так званої "шостої хвилі". Підписав відповідний указ. Його виконання означатиме ще один крок в переході армії на професійну основу", - йдеться у повідомленні.

За словами Порошенка, щойно буде звільнено останнього з "шостої хвилі", на фронті залишаться лише контрактники, призовники за віком, як і тепер, не направлятимуться в зону АТО.

Пізніше у прес-службі додали, що глава держави підписав указ «Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до указу президента України від 14 січня 2015 року №15».

Зокрема, з військової служби будуть демобілізовані військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації в особливий період, які були мобілізовані у 2015 році під час 6-ї хвилі (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до указу президента України від 14.01.2015 №15).

«Це остання черга звільнення у запас громадян, які були мобілізовані на військову службу у 2014 – 2015 роках під час дії особливого періоду. Прийняття рішення щодо звільнення військовослужбовців стало можливим завдяки успішній реалізації у Збройних силах України та інших військових формуваннях завдання президента України щодо професіоналізації війська та поступової заміни мобілізованих військовослужбовців на більш мотивованих добровольців – контрактників», - наголошується в повідомленні.

Читайте такожВ Генштабі розповіли про строки демобілізації призовників п'ятої та шостої хвиль

Відповідно до указу, у запас будуть звільнені військовослужбовці, які відслужили встановлені строки військової служби в особливий період та не виявили бажання продовжити службу у лавах ЗСУ чи інших підрозділах за контрактом.

Зазначається, що повернення звільнених військовослужбовців до своїх родин розпочнеться вже у поточному місяці, одразу після набрання чинності цим указом.

«Всі звільнені у запас військовослужбовці в обов’язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги. У документі також зазначається, що звільнення військовослужбовців у визначені терміни мають провести Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки України, адміністрація Державної прикордонної служби та Державна спеціальна служба транспорту», - зауважили у прес-службі глави держави.

Крім того, Порошенко доручив Кабінету міністрів забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інші заходи, пов'язані зі звільненням у запас військовослужбовців, у тому числі – пов'язані з їх перевезенням до місць проживання. Звільнені у запас також мають бути забезпечені комплектом польової форми одягу за сезоном та харчуванням під час прямування додому.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Як повідомляв УНІАН, за даними Генштабу, звільнення буде проводитися поступово, щоб не допустити зниження боєготовності підрозділів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter