П'ятниця,
20 жовтня 2017
Наші спільноти

На Харківщині за два роки винесли 64 вироки за сепаратизм

На Харківщині винесли 64 вироки за фактами проявів сепаратизму.

У Харківській області перебувало 126 кримінальних проваджень за фактами проявів сепаратизму / ombudsman.gov.ua
У Харківській області перебувало 126 кримінальних проваджень за фактами проявів сепаратизму / ombudsman.gov.ua

Таку цифру озвучив прокурор Харківської області Юрій Данильченко під час міжнародної наукової конференції «Сучасні проблеми правового, економічного та соціального розвитку країни», пише 2day.kh.ua.

Миколаївських студентів обурив "альтернативний" фільм про Донбас: молодь залишила аудиторію і подзвонила в СБУ (відео)

«Починаючи з 2014 року в провадженні тільки слідчих управлінь Служби безпеки України в Харківській області перебувало 126 кримінальних проваджень за фактами проявів сепаратизму, тобто злочинів проти основ національної безпеки України», — сказав Данильченко.

За його словами, більше двох третин кримінальних проваджень даної категорії вже направлено до суду, по 47 винесені обвинувальні вироки. За фактами злочинів, пов'язаних з тероризмом, сепаратизмом і, до суду направлено 26 кримінальних проваджень, 17 виробництв судами вже розглянуто, винним призначено передбачене законом покарання.

«Найбільш масштабними подіями, які викликали резонанс і найбільше обурили громадськість, можна назвати події 19 лютого в Академії внутрішніх військ, два захоплення будівлі облдержадміністрації (березневий і квітневий), два теракти, в яких постраждали та загинули люди. Щодо квітневого захоплення облдержадміністрації 10 обвинувальних актів щодо 63 осіб з травня 2014 слухаються у суді. Це унікальне виробництво для судової практики: 63 обвинувачених, сотні свідків.

Що стосується погрому облдержадміністрації в березні 2014 року, то вже 6 учасників тих подій отримали обвинувальні вироки. По трьох — вироки вступили в силу, і вони відбувають 5-річний термін ув'язнення», — підкреслив прокурор Харківської області.

Також Данильченко зазначив, що з 44 вибухів і диверсій розкритий 41 випадок терористичних проявів. А 15 терактів запобігли.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку