Кучмі урочисто присвоїли звання почесного академіка астронавтики

Разом Кучмою почесними академіками стали друга людина на Місяці Базз Олдрін, астрофізик Жан Бламон та астронавтка Жюлі Пейєт.

Міжнародна Академія Астронавтики, членом якої є другий президент України Леонід Кучма, присвоїла йому звання Почесного академіка.

Про це у Facebook повідомила прес-секретар Кучми Дарка Оліфер.

Читайте такожКучма заговорив про загрозу нового Майдану після виборів

«Ранг почесних членів присуджується дуже рідко. Впродовж останніх 30 років його отримували лише вкрай видатні члени Академії – такі, як Валентина Ніколаєва-Терешкова, Ніл Армстронг, Луї Де Бройль, Юрій Гагарін та Джон Гленн. Ми дуже пишаємося тим, що на знак визнання багаторічної відданості Академії ця честь випала і Вам. Ви увійдете до історії Академії, і ми сподіваємось, що Ви продовжите підтримувати наші зусилля», - йдеться в листі на адресу Кучми від Жана-Мішеля Контана, Генерального секретаря Академії.

Зазначається, що урочиста церемонія Академії відбулася у Парижі вчора. Разом Кучмою почесними академіками МАА стали друга людина на Місяці Базз Олдрін, учасник розробки першого французького супутника астрофізик Жан Бламон та астронавтка Жюлі Пейєт, яка нині є Генерал-губернатором Канади.

Сам Кучма наголосив, що вважає нагороду визнанням не його особистих заслуг перед світовою астронавтикою, а того внеску, який робила та робить в освоєння космосу людством Україна.

Оліфер нагадала, що Кучма понад 30 років працював у космічній галузі – у КБ «Південне» (першим заступником генерального конструктора якого став у 1982 році) та виробничому об’єднанні «Південмаш» (генеральний директор у 1986-1992 роках).

У роки перебування Кучми на посту Президента Україна увійшла в першу п’ятірку країн світу за кількістю космічних запусків. За його президентства Україна запустила свої перші супутники та отримала першого астронавта.