Руїни "Азовсталі" зняли на камеру / колаж УНІАН, скріншоти

У мережі опублікували відео, на якому зображено те, що залишилося від українського металургійного комбінату "Азовсталь" після масованих обстрілів і штурмів російських військ.

Українські захисники у 2022 році тримали оборону на "Азовсталі" 86 днів (із 18 березня до 20 травня), після чого за наказом вищого військово-політичного керівництва країни припинили оборону Маріуполя і вийшли з території заводу у полон РФ.

"Азовсталь" стала осередком опору української армії у відповідь на агресію Росії. Крім військовослужбовців, від самого початку боїв за Маріуполь на заводі переховувалася велика кількість людей. 

Нагадаємо, у другу річницю захоплення "Азовсталі" командир бригади Нацгвардії "Азов" підполковник Денис Прокопенко ("Редис") розповів, як унаслідок важких перемовин із РФ було досягнуто домовленостей щодо евакуації мирних мешканців із заводу, і сотні людей, які знайшли притулок на території заводу, були врятовані.

Тим часом у російському полоні досі перебуває 900 військовослужбовців "Азова", додав боєць:

"Минуло 2 роки. 2 роки опору понад 900 військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", які своїми відчайдушними діями врятували Україну, а зараз перебувають у російському полоні. Їхні імена не забуті. Сьогодні кожен наш бій, кожен постріл та кожен крок має на меті одне - повернути полонених "азовців" додому. І поки цього не станеться, ми не зупинимося і не припинимо боротьбу. Ми повернемо всіх. І звільнимо кожного".

Вас також можуть зацікавити новини: