Командир бригади "Азов" Денис Прокопенко згадав і за тих бійців, які загинули внаслідок теракту в Оленівці / фото пресслужба бригади "АЗОВ"

Командир бригади Нацгвардії "Азов" підполковник Денис Прокопенко ("Редіс") заявив, що в російському полоні досі перебуває 900 військовослужбовців "Азову". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, нагадавши, що два роки тому українські захисники отримали наказ від вищого військово-політичного керівництва країни - припинити оборону Маріуполя та вийти з території "Азовсталі" у полон.

"Минуло 2 роки. 2 роки спротиву понад 900 військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", котрі своїми відчайдушними діями врятували Україну, а зараз перебувають у російському полоні. Їхні імена не забуті. Сьогодні кожен наш бій, кожен постріл і кожен крок має на меті одне - повернути полонених азовців додому. І поки цього не станеться, ми не зупинимось і не припинимо боротьбу. Ми повернемо всіх. І визволимо кожного", - запевнив Прокопенко.

Він нагадав, що в результаті важких переговорів з РФ було досягнуто домовленостей щодо евакуації мирних жителів із заводу "Азовсталь". Сотні людей, які знайшли прихисток на території заводу, були врятовані. 

Відео дня

"Всі цивільні, які переховувалися від ворожих бомбардувань на "Азовсталі", лишилися живими. Остання цивільна особа залишила територію заводу 7-го травня 2022 року. Після цього Маріупольський гарнізон продовжував тримати оборону до відповідного наказу вищого командування", - наголосив командир "Азову".

За його словами, оборона Маріуполя врятувала Україну, проте ціною цього стали життя бійців бригади, які загинули під час міських боїв та внаслідок теракту в Оленівці, а також сотні військових, які вже протягом двох років перебувають у полоні. 

Крім того, Денис Прокопенко опублікував світлину, яка була зроблена під час перемовин на нейтральній території між підприємством "Комунальник" та металургійним заводом "Азовсталь" в Маріуполі у травні 2022 року.

Переговори в Маріуполі між українською та російською сторонами / фото Денис Прокопенко

Російський полон - останні новини

Як писав УНІАН, у Росії Південний окружний військовий суд засудив до 18 років колонії суворого режиму полоненого українця Владислава Плахотника за те, що він служив в українському батальйоні "Азов". 

"Південний окружний військовий суд продовжує розглядати справи щодо полонених громадян України. Ці судові процеси - порушення міжнародного права і частина політичної стратегії Росії проти України", - розповіли опитані сайтом "Кавказ.Реалії" експерти.

Також Верховна Рада закликала уряди та парламенти іноземних країн, парламентських асамблей та міжнародних організацій, які захищають права журналістів із закликом сприяти звільненню та поверненню в Україну полонених та незаконно утримуваних представників медіа. Серед них є і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, який був викрадений 3 березня 2022 року в селі Козаровичі Вишгородського району Київської області з подвір’я власного будинку та згодом вивезений до РФ.

Вас також можуть зацікавити новини: