Стало відомо, скільки громадян України можуть бути мобілізовані / колаж УНІАН, фото УНІАН

Триває мобілізація в Україні, і серед тих людей, які оновили свої дані від 18 травня, є один мільйон і 100 тисяч військовозобов’язаних, які придатні до призову.

Про це заявив в ефірі "Армія TV" речник Міністерства оборони України - старший лейтенант Дмитро Лазуткін. "Це важлива інформація, тому що багато заброньованих, багато тих, хто має право на відстрочку. Тобто мільйон і сто тисяч можуть бути мобілізованими і, відповідно, стати до лав Сил оборони", - пояснив він.

За інформацією Лазуткіна, додаток "Резерв+" активно використовується військовозобов’язаними, призовниками та резервістами - уже близько 2,3 млн українців оновили свої дані через нього.

Відео дня

"Зрозуміло, що найближчими днями вони не зможуть допомогти тим військовослужбовцям, які боронять нашу країну, але в перспективі це дуже важливо, бо йдеться про поліпшення військового обліку. Країна має знати, на кого розраховувати під час захисту", - розповів речник МО.

У центрі уваги мобілізація 2024 - новини, які варто прочитати

Як повідомляв УНІАН, 18 травня набув чинності закон про мобілізацію, відповідно до якого військовозобовʼязані громадяни мають оновити облікові дані протягом 60 днів. Зробити це можна, зокрема, через застосунок "Резерв+". 18 червня у застосунку став доступним електронний військово-обліковий документ, який має таку ж юридичну силу, як паперовий.

22 червня заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко повідомила, що додатку скоро з’явиться можливість оформити відстрочку від мобілізації онлайн. Вона зазначила, що в деяких випадках відстрочка має надаватись автоматично, "без походу до ТЦК, без збору папірців, наприклад, людям з інвалідністю чи батькам трьох дітей". Наразі всі ці дані вже є у держави, наприклад, родинні зв’язки є в Державному реєстрі актів цивільного стану.

Черногоренко також анонсувала інші нові функції у додатку, зокрема, електронне скерування на проходження ВЛК, а також онлайн-рекрутинг.

Вас також можуть зацікавити новини: