Куди відправляють служити колишніх обмежено придатних: пояснює співробітник ТЦК

У війську є дуже велика потреба у фахівцях різних цивільних професій, для яких є чимало небойових завдань.

Мобілізованих, які за станом здоров’я визнані придатними до служби у тилу, або мають вік понад 50 років, можуть направити на облаштування фортифікацій. Про це в інтервю запорізькому телеканалу TV5 розповів заступник начальника Запорізького обласного ТЦК та СП Андрій Якунін.

"Військовозобов'язані, які за станом здоров'я визнані придатними до тилових частин, територіальних центрів, вищих навчальних закладів, а також ті громадяни, які придатні за станом здоров'я, але за віком старші 50 років. Така категорія військовозобов'язаних після проходження відповідної військово-лікарської комісії направляється територіальними центрами до частин тилового призначення, частин підтримки та забезпечення. Також таку категорію ми призиваємо до себе", - розповів він.

Він уточнив, що у підрозділах підтримки та забезпечення доступно дуже багато військових спеціальностей. За словами Якуніна, ці підрозділи виконують важливі завдання з обладнання відповідних фортифікаційних споруд, спеціальні заходи з забезпечення бойових підрозділів.

"Тобто робота цих підрозділів дуже важлива. Й дуже велика необхідність у комплектуванні таких підрозділів фахівцями, в тому числі різних спеціальностей, таких як водії, оператори різноманітні, кранівники, тобто можна перелічувати багато спеціальностей, які необхідні. Можливо вони десь перетинаються з цивільними, але також такі спеціальності потрібні у війську", - наголосив співробітник ТЦК.

Якунін також розповів, що військовозобов'язані віком від 25 до 49 років, які придатні за станом здоров'я, направляються до навчальних центрів ЗСУ, де проходять базову загальновійськову підготовку. Потім вони розподіляються до бойових підрозділів, які виконують бойові завдання, та після заходів адаптації можуть бути направлені до відповідних навчальних центрів або на базі цих військових частин проходити вже фаховий військовий вишкіл.

За словами Якуніна, загальна військова підготовка у навчальних центрах може проходити 45 діб, що стосується фахової підготовки, то залежно від військової спеціальності, вона триває зазвичай від 14 до 30 діб.

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, з 1 квітня 2025 року в Україні запрацює електронний кабінет військово-лікарської комісії. Відтак висновки про непридатність (або придатність) оформлятимуть виключно у цифровому форматі.

За словами заступник міністра оборони з питань цифровізації України Катерини Чорногоренко, це дозволить громадянам не відвідувати військкомати - інформація надсилатиметься в електронному вигляді до реєстру "Оберіг". Чиновниця запевняє, що інформація надходитиме до Міністерства оборони для обробки в "анонімному форматі" та лікарі оцінюватимуть медичні дані без ідентифікації особи.

Вас також можуть зацікавити новини: