"Бусифікація" шкодить обороні, Україні потрібна армія найманців, - військовий

Найняти добровольців з інших країн буде дешевше, ніж фінансувати відлов на вулицях і утримання в армії невмотивованих рекрутів, каже боєць.

Україні варто створити "найману" армію, зокрема вербуючи іноземців за великі гроші. Це вигідніше, аніж витрачати гроші на "бусифікацію" невмотивованих людей, від яких на фронті немає користі. Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив боєць 244 батальйону 112 окремої бригади Сил ТРО Володимир Бездітний.

Він зауважив, що серед тих, хто були "бусифіковані" до війська, більшість мають погану мотивацію до боротьби з агресором, а дехто толерантно ставиться до Росії. 

"Ми наловили купу людей невмотивованих, одягнули на них форму, і тепер людина, яка вже у формі українського військовослужбовця, віщає те, що вона віщала", – каже Бездітний.

Військовий визнає, що вмотивовані новобранці давно закінчилися – вони вже всі у війську, де дуже втомилися безперервно воювати понад 2 роки.

"То створімо найману армію, де люди будуть вмотивовані грошима, приберемо купу необґрунтованих мобілізаційних заходів немобілізаційних людей. До мене приходять десять людей, з яких може воювати один, а зарплату ми платимо всім десятьом. Тоді ми трохи зекономимо, наберемо якихось хлопців, не знаю, з Африки чи Європи, які готові воювати, умовно, за гроші. Не будемо просто брати тих людей, які не можуть воювати. Я думаю, по грошах, то на то і вийде", – вважає Бездітний.

Військовий зауважив, що в армії є велика проблема із тим, як використати невмотивованих людей, яких наловили ТЦК.

"Ти намагаєшся знайти їм якусь роботу, дивишся: окей, копати можеш, – не можу копати, – і оце починається круговерть людей по підрозділах. Ти розумієш, що він тобі не потрібен, бо він не може виконувати завдання, які стоять перед підрозділом, і ти направляєш його в будь-який інший підрозділ, де теоретично він може виконувати свої... Він приходить туди, йому говорять: міни ставити можеш? – Ні. – Окей, у ПВО. –  Його відправляють у ПВО, за весь цей час він отримує заробітну плату. Він приходить у ПВО, йому говорять: слухай, ти будеш ящики подавати з патронами, умовно. –  Ящики з патронами? Та у мене рученьки болять. – І от він по колу ходить по підрозділах, ніде нічого не робить, але в підрозділі отримує заробітну плату, іноді навіть з премією", – пояснив Бездітний

Мобілізація в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, в Україні суттєво зросли показники мобілізації. За словами міністра оборони Умерова, темпи набору людей у військо зросли втричі.

Також ми розповідали, що українські суди перевантажені скаргами на повістки, і юристи прогнозують, що далі буде гірше. Питання є не тільки до того, як працівники ТЦК оформляють повістки, а й до законності деяких процедур їх видачі взагалі.

Вас також можуть зацікавити новини: