Мобілізація в Україні: адвокат відповів, чи можна судитися з ТЦК щодо оновлення даних

За його словами, звернення до суду не гарантує перемогу чи зняття штрафу.

В Україні на тлі повномасштабної війни триває мобілізація. Військовозобов'язані мають до 16 липня оновити свої дані, інакше загрожуватиме значний штраф. Однак, з різних причин ця опція може бути не завжди доступна. Як розповів "Громадському" військовий адвокат Віталій Савко, у такому разі можна звернутись до суду.

Зазначається, що відповідна опція існує, але потрібно зібрати докази того, що спроба актуалізувати дані була, але виявилась невдалою. Для суду не обов'язково збирати докази щодо всіх способів оновлення даних, достатньо й одного.

"Наприклад, якщо людина хоче оновити дані через "Резерв+", але в неї постійно "висне" додаток чи не підтягується інформація — і це не проблеми з телефоном, а саме всередині застосунку. У такому разі потрібно зробити скриншоти та запис екрана", — зазначає Савко.

Так, за допомогою іншого телефона військовозобов'язаний може зняти відео свого екрана збоку, пояснивши, що намагається без порушення строків завантажити застосунок і подати через нього свої дані, але той не працює.

Якщо ж громадянин вирішив піти до ЦНАПу чи ТЦК для цього, але й тут зазнав поразки, це також потрібно фіксувати на відео. Воно підтвердить, що неможливо записатися в електронну чергу до 16 липня включно. Крім того, можна зафільмувати чергу біля установ, щоб продемонструвати, що потрапити туди неможливо.

"Очевидно, що ТЦК, виходячи з тих дій, які вони роблять, будуть намагатися притягнути до відповідальності людей, які вчасно не актуалізували свої дані. А втім, на мій погляд, з такими доказами штрафи скасовуватимуть", — вважає юрист.

Водночас варто враховувати, що звернення до суду не гарантує перемогу чи зняття штрафу. У разі програшу особа матиме 15 діб для того, щоб добровільно його сплатити або дійде до виконавчого провадження.

Мобілізація в Україні

Як відомо, згідно з новим законом, всі військовозобов'язані повинні оновити свої дані до 16 липня. За порушення передбачено штраф в розмірі 17 000-25 500 гривень.

При цьому повістки, надіслані після 16 липня, вважатимуться врученими навіть у разі відсутності особи. Ті громадяни, які проігнорують виклик до ТЦК можуть оголосити у розшук.

На військовозобов'язаних українців за кордоном, які не оновили дані у встановлений термін, також накладатимуть адміністративні штрафи.

Вас також можуть зацікавити новини: