Ілюстрація / REUTERS

МЗС України ніколи не працювало з питанням виїзду сезонних працівників за кордон і не ухвалювало рішень про заборону на виїзд трудових мігрантів.

Про це в інтерв'ю LB.ua заявив голова українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба.

"Трудова міграція ніколи не була чиєюсь окремою зоною відповідальності, це був спонтанний, хаотичний процес. Людина взяла знайшла собі за кордоном роботу, виїхала, а потім повернулася. Тепер же, з огляду на нові реалії, потрібна система. І тому прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив віце-прем'єру Вадиму Пристайку цю систему відбудувати", - окреслив міністр.

Читайте такожКріпацтво – невдала ідея. Як Кабміну слід поводитися з трудовими мігрантами

За словами Кулеби, проблема трудової міграції в період пандемії коронавірусу набула статусу логістичної. Він пояснив, яку функцію в цьому процесі виконуватиме українське МЗС.

"Яка роль МЗС зараз у цьому питанні? Ми збираємо запити від держав, які потребують сезонних працівників з України, і пересилаємо все це в офіс віцепрем'єра, який веде діалог із цими країнами і обговорює умови трансферу", - зазначив Кулеба.

Міністр вважає, що "тільки-но карантинні обмеження знімуть, ця проблема, яка так несподівано увірвалася у сферу політики, точно так само з неї природно зникне".

Нагадаємо, раніше глава Кабміну Денис Шмигаль заявив, що український уряд вимагає для своїх громадян, що виїжджають на сезонні роботи за кордон, офіційного працевлаштування, страхування і лікування.