Шмигаль заявив, що  криза зробила працівників з України надзвичайно затребуваними / Фото karpatskijobjektiv.com

Український уряд вимагає для своїх громадян, які виїжджатимуть на сезонні роботи за кордон, офіційного працевлаштування, страхування та лікування.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю "Українському радіо", передає ТСН.

"Сьогодні криза у світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. І сьогодні компанії з Європи, зокрема представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти з людьми для підсилення у різних сферах економіки в Європі. Україна сьогодні стала в сильну переговорну позицію щодо своїх людей і ми вперше отримали змогу забезпечити людям нормальні цивілізовані умови роботи в Європі. Це страхування, офіційна оплата праці, проживання, лікування, зокрема у випадку захворювання коронавірусом. Ми ведемо перемовини про те, що контракти мають бути не менше як на 3 місяці, тому що для України важливо зупинити так званий туризм, коли людина їздить на два тижні туди-назад", - наголосив він.

Відео дня

Читайте такожПольща поновила видачу робочих віз українцям

За словами Шмигаля, через такий "туризм" в Україні дуже швидко станеться спалах коронавірусу, тому слід подбати не лише про людей, які поїдуть на заробітки, а й про тих, хто залишиться в Україні.

"Всесвітня криза чинитиме тиск на економіку України. Відповідно до макропрогнозів, які розраховані Міністерством економіки, падіння ВВП складе мінус 4,8%. Це доволі глибока просадка для української економіки. У своїй перевиборчій програмі партія "Слуга народу" задекларувала повернення усіх заробітчан з Європи та світу до України і створення тут робочих міст. Ми працюємо над створенням великої кількості робочих місць. Це важливо не лише для людей, які повернулися із заробітків, але й для тих людей, які втратили роботу в Україні через карантин. Йдеться про потребу у створенні не менш ніж 500 тис. робочих місць", - додав очільник уряду.

Окремо Шмигаль уточнив, що про "космічні зарплати" висококваліфікованих працівників не йдеться.

"Але це будуть зарплати, які дадуть змогу українським сім’ям забезпечити себе на цей час економічної кризи", - резюмував він.

Як повідомляв УНІАН, раніше Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів готовий до перемовин з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи.