Як вважає генеральний секретар Альянсу, після війни членство України в НАТО буде найкращою гарантією, що війна дійсно припинилася.
Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг натякнув, що членству України в Альянсі має передувати припинення війни. Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав під час виступу на Публічному форумі НАТО в рамках саміту Альянсу у Вашингтоні.
Генеральний секретар сказав, що не може назвати дату, коли Україна набуде членства в НАТО, але це станеться тоді, коли з'явиться консенсус серед членів НАТО щодо вступу України і буде оформлено відповідне запрошення щодо приєднання.
"Але я можу сказати, що коли припиняться бойові дії в Україні, ми повинні пересвідчитися, що це дійсно закінчення", - сказав Столтенберг.
За його словами, увесь час до цього спостерігалася тенденція повторення агресії.
Зокрема, коли спочатку Росія анексувала Крим, в НАТО сказали, що це було неприйнятно, але Росія через деякий час почала війну на сході Донбасу. Потім було погоджену першу Мінську домовленість з делімітацією лінії припинення вогню, яка була порушена, бо Росія відсунула лінію фронту далі на захід у 2014 році. Опісля було погоджено другу Мінську домовленість, але Росія вичікувала сім років, аби перейти до повномаштабного вторгнення у 2022 році.
"Ми побачили тенденцію, коли вони (росіяни - УНІАН) захоплювали частини України. Тож, якщо тепер буде новий режим припинення вогню, нова домовленість - тоді ми повинні бути на 100% впевнені, що цьому це закінчується", - сказав Столтенберг.
У цьому зв'язку, він сказав, що коли бойові дії припиняться, треба забезпечити, аби Україна мала спроможності стримувати майбутню агресію Росію і Україні потрібні безпекові гарантії.
Такою найкращою безпековою гарантією він вважає статтю 5 Вашингтонського договору про заснування НАТО, у якій сказано, що напад на одного союзника означатиме напад на увесь Альянс.
Тому, як вважає генеральний секретар Альянсу, після війни членство України в НАТО буде найкращою гарантією, що війна дійсно припинилася.
"Звісно, найкращою безпековою гарантією буде стаття 5 (Вашингтонського договору - УНІАН). З цієї причини, я вірю, спосіб, аби пересвідчитися, що (бойові дії) припинені - насправді полягатиме у членстві в НАТО", - наголосив Столтенберг.
Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг наголошує, що Україна стане членом Альянсу, але зарано казати, коли це відбудеться.
"Я очікую, що союзники погодять суттєвий пакет, який складатиметься з п'яти елементів", - сказав він.
Зокрема, один з цих елементів - це командна структура НАТО з метою надання безпекової допомоги і забезпечення військової підготовки для України.