"Тайра" побувала у полоні окупантів / фото facebook.com/julia.paevska

Звільнена парамедикиня Юлія Паєвська з позивним "Тайра" розповіла про три місяці жорсткого полону.

В ефірі "Сніданку з 1+1" вона поділилася, що рашисти тримають полонених у нелюдських умовах. Зазвичай це маленькі камери, які не пристосовані на таку кількість людей. Окупанти обрали наджорсткий режим утримання, що не дозволяє людям навіть відпочити у камері.

"Постійно увімкнена лампочка, ніколи не вимикається світло. Нас ніколи не виводили гуляти, жінки не отримували передачок, навіть ті, у кого родичі в Донецьку. Дозволяли їм передавати тільки ліки. На правду, я можу сказати, що мені ще пощастило. Могло би бути набагато гірше", - поділилась "Тайра".

Вона наголосила, що весь час їм ворог брехав, говорячи, що українська влада з України втекла, а російські війська вже беруть Харків та Дніпро.

"Психологічно дуже важко. Я дійсно витримала тому, що займалась східними єдиноборствами та практикувала йогу. Це допомагало сконцентруватись, зберігати контроль над собою, правильно дихати. Вони розповідали, що влада нас залишила, в Україні нікого немає, вся Верховна Рада втекла. І багато людей вірили. Та я ніколи не вірила, бо розуміла, що ворог ніколи правди не скаже. Один раз вони сказали правду, повідомили, що можливий обмін. І я чомусь відчула, що це правда", - прокоментувала Юлія.

Кремлівські пропагандисти зробили її нелюдом для російського телебачення, порівнюючи з Гітлером.

Юлія розповіла, що під час полону вона відчувала найбільший страх у своєму житті, проте ніяк цього не демонструвала ворогам. Рашисти постійно звертали увагу на татуювання волонтерки, особливо на напис на руці "Слава Україні – Героям Слава". І додала: "Вони казали, щоб я вигризла її зубами. Маю надію, що це був жарт такий. Я сказала "можете зрізати, якщо хочете, можете навіть мене пристрелити".

Рашисти намагались схилити жінку до самогубства. Як наголошує Юлія, їм було це навіть вигідно, щоб придумати якусь "цікаву історію". "Тайра" впевнена, що знайти в собі сили витримати цей полон їй допомогла підтримка українців та людей з усього світу.

Нагадаємо, "Тайру" затримали 16 березня на блокпості у селищі Мангуш, за 15 км від Маріуполя. Це сталось під час евакуації жінок і дітей, яку здійснювала Юлія. За день до полону жінці вдалось світовим ЗМІ передати відео зі своєї нагрудної камери з відеосвідоцтвами дій російської армії проти цивільного населення.

Вас також можуть зацікавити новини: