За словами фахівця, завдяки таким змінам військовозобов'язаним буде облегшено процедуру проходження ВЛК.
У проходженні військово-лікарської комісії змінився лише порядок організації здійснення медичного огляду, зокрема додалися моменти щодо електронного формування даних, наслідків та моменту проходження ВЛК. Про це розповів адвокат Олег Леонтьєв в ефірі "Українського радіо".
"Це означає, що, крім паперових документів, тепер дані почали відображатися і в електронному вигляді. З одного боку, це зручніше, легше і простіше для тих, хто проходить медогляд, а з другого боку, для тих, хто організовує процеси, є певні складнощі, тому що треба формувати додаткові документи в електронному вигляді", - зазначив фахівець.
За словами адвоката, для військовозобов'язаних та військовослужбовців це перевага, адже часто трапляється така річ, як не ознайомлення осіб, які проходять медогляд, з результатами цього медичного огляду.
"Незважаючи на те, що є обов’язок інформувати таку особу про результати огляду, часто-густо цього обов’язку не дотримуються. Але в електронному вигляді, у своєму додатку "Резерв+" людина бачитиме свій ступінь придатності до військової служби. Адже йдеться не просто про інформування особи, а про те, щоб ця особа скористалась своїм правом на оскарження висновків військово-лікарської комісії", - пояснив юрист.
Леонтьєв також додав, що всі результати огляду людина бачить у момент проходження ВЛК.
"На руки видається карта медичного огляду, це такий медичний "бігунок", у якому обов’язково наклеюється фотографія військовозобов’язаного та кожен лікар записує результати свого огляду. Цю карту людина бачить тільки тоді, коли проходить медичний огляд, а результати відображаються вже після того, як комісія ухвалить постанову, котру оформить у вигляді довідки. І коли людина бачить загальний висновок, вона має право ухвалити рішення - чи погоджуватися, чи оскаржувати", - підкреслив адвокат.
Водночас фахівець наголосив, що не було змінено розділ Положення про військово-лікарську експертизу (наказ 402), який стосується розкладу хвороб та фізичних недоліків. Також, за його словами, не відбулося змін щодо фізичних станів військових та військовозобов'язаних, які впливають на рівень придатності до військової служби.
Як писав УНІАН, раніше уряд спростив проходження ВЛК. У Міноборони наголосили, що такі зміни допоможуть людям заощадити свій час, а працівникам ТЦК - зменшити кількість адміністративної роботи.
Йдеться про електронні направлення, які раніше генерувалися в застосунку "Резерв+", а потім накладався електронний підпис керівника ТЦК. Однак тепер користувачі зможуть не очікувати накладення цього підпису, якщо захотіли пройти військово-лікарську комісію.
Також ТЦК заборонили направляти людей з інвалідністю на ВЛК. Тому тепер вони можуть пройти огляд лише добровільно, якщо, до прикладу, хочуть проходити службу за контрактом.
Водночас у Міноборони назвали крайній термін повторного проходження ВЛК для обмежено придатних. Зазначається, що такій категорії людей потрібно пройти військово-лікарську комісію до 5 червня 2025 року. За результатом проходження комісії у медзакладі буде визначено: придатна особа або непридатна до служби.