Переселенцям дозволили голосувати на місцевих виборах / фото УНІАН

Центральна виборча комісія на засіданні 18 травня прийняла новий порядок зміни виборчої адреси, який надає можливість голосувати на місцевих виборах 2020 року внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання.

Про це повідомляє Громадянська мережа "Опора".

Змінити виборчу адресу можна буде з моменту набуття чинності цією процедурою включно до п’ятого дня з початку виборчого процесу. 

Рішення підтримали 16 членів ЦВК, постанова почне діяти 1 липня.

За словами заступника глави ЦВК Сергія Дубовика, цей документ робить переселенців з Донбасу та Криму частиною територіальних громад, у яких вони фактично проживають. 

Читайте такожУ "Слузі народу" допускають створення робочої групи щодо проведення виборів на лінії розмежування

У грудні минулого року ЦВК прийняла порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Документ передбачає подання заяви про зміну місця голосування через електронну форму, а також через уповноважену особу. Відповідно до нової редакції документа, тимчасово змінити місце голосування, окрім зареєстрованих виборців, можуть і громадяни, які не мають зареєстрованого місця проживання (так званої прописки). Зміна місця голосування відбувається як лише на перший тур виборів, так і одночасно на обидва. 

Як повідомляв УНІАН, раніше у партії "Слуга народу" заявляли, що парламент до середини липня оголосить проведення місцевих виборів. Пройти вони мають 25 жовтня 2020 року.