Юрист впевнений, що більшу частину функцій ТЦК можна передати / колаж УНІАН, фото УНІАН

Роман Лихачов, військовий адвокат, юрист Центру надання підтримки ветеранам вважає, що більшість, якщо не всі, функції ТЦК можна передати іншим органам.

Якщо говорити саме про мобілізацію, то, на думку юриста Лихачова, частину функції ТЦК можна передати ЦНАПам, а решту залишити в електронному форматі, пише NV.

"Ті ж видачі електронних квитків - для чого там ТЦК, якщо можна все це робити в електронному форматі; заповнила людина дані і отримала відстрочку через електронний кабінет", - сказав він.

Відео дня

З ТЦК також можна прибрати функцію роздачі повісток: за словами адвоката, їх зобов’язали видавати вже "всіх, хто тільки може". Зокрема, мова йде про роботодавців, керівників навчальних закладів, управителів багатоквартирних будинків, представників органів місцевого самоврядування. Питанням осіб, які ухиляються від мобілізації, мають займатись органи поліції, зазначає юрист.

При цьому частину повноважень щодо мобілізації могли б перебрати на себе центри рекрутингу, вважає він.

Також Лихачов підтримує самоукомплектування військових частин.

"Я думаю, що треба налагодити механізм, щоб військова частина сама могла комплектувати. Це буде найбільший і найякісніший результат, бо військова частина буде зацікавлена собі набирати мобілізованих. Налагодити цей процес і поступово ці функції також забрати в ТЦК", - додав він.

Юрист впевнений, що більшу частину функцій ТЦК можна передати.

"А якщо якісь функції треба виконувати прям людям в формі, то з цим може справитись і військова служба правопорядку, і військові комендатури, і все інше", - пояснив Лихачов.

До того ж, наразі забезпечувати роботу ТЦК можуть понад 40 тисяч військовослужбовців. За словами Лихачова, така кількість осіб може утворити декілька бойових бригад чи підрозділів забезпечення.

На думку юриста, якщо позбавити ТЦК деяких функцій, то у суспільства може минути страх перед ним.

"В нас люди, навіть часто маючи законні підстави для відстрочки, бояться йти в ТЦК, бо знають, що там буде безлад. Часто спілкуючись з військовими, я чую про те, що на першому році війни люди нормально ставилися до військової форми, а зараз жахаються через те, що ТЦК досить часто витворяє", - підкреслив адвокат.

Скорочення повноважень ТЦК - деталі

Заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардеп Єгор Чернєв заявив, що там розглядається можливість передачі функцій ТЦК до цивільних органів.

Нардеп згадав про бійку між працівниками "швидкої допомоги" і ТЦК, яка відбулася 11 червня в Одесі, коли співробітники Київського РТЦК та СП Одеси затримали та утримували кілька годин фельдшерів, які приїхали на виклик.

"Це дійсно ганебна ситуація, коли військові б'ються з лікарями - я такого ще не бачив", - сказав Чернєв.

Вас також можуть зацікавити новини: