Ольга Корсун приймала сечогінні препарати / фото: gathletics.com.ua

Українську легкоатлетку Ольга Корсун на два роки відсторонено від участі у змаганнях через порушення антидопінгових правил.

Дане рішення було прийнято Федерацією легкої атлетики України, повідомляє expres.online.

Термін відсторонення буде відраховуватися з 12 липня 2019 і завершиться 11 липня 2021 року. Таким чином, Корсун не зможе взяти участь в Олімпійських іграх у Токіо.

Крім того, анульовано всі результати Корсун, починаючи з липня, у тому числі - золоту медаль у потрійному стрибку на Всесвітній Універсіаді в Неаполі.

Читайте такожПрезидент WADA назвав турніри, від яких можуть відсторонити Росію

"В Неаполі Корсун відразу після виступу здала аналізи WADA. В її організмі виявили сліди діуретиків (сечогінних препаратів). Міжнародна федерація проінформувала нас про цю проблему, ми вирішили відсторонити спортсменку від виступів на два роки", - повідомив генсекретар ФЛАУ Михайло Медвідь.

Колишній старший тренер збірної України зі стрибків у довжину Анатолій Голубцов пояснив, для чого спортсмени приймають сечогінні препарати:

"Якщо б у неї було виявлено анаболічні препарати, то було б рішення про відсторонення на 4 роки. Все-таки діуретики не вважають хтозна-яким допінгом. Вони допомагають зганяти вагу, стимулювати м'язи. Не скажу, що вони дають велику або вирішальну перевагу над суперником, але спортсмен завдяки їм опиняється в кращих умовах".

УНІАН раніше також повідомляв про те, що МОК зробив заяву щодо можливих санкцій по відношенню до Росії.