Є тільки один спосіб зробити нічну зарядку безпечною – розповідаємо, у чому він полягає.
Сучасні смартфони зазвичай заряджаються до 100% за пару годин, після чого живлення припиняється. Однак поки він перебуває біля розетки, у телефоні активуються внутрішні процеси. Якщо пристрій ще й під'єднаний до Wi-Fi, то він може ввімкнути оновлення системи, оновити дані застосунків і виконувати інші фонові процеси.
Цей процес може повторюватися кілька разів за ніч: пристрій то зарядиться до 100%, то втратить кілька відсотків. І якщо в нових смартфонів таких "дозарядок" за ніч може бути близько двох, то в старих моделей – до 10.
Тому фахівці не радять залишати телефон на підзарядку і йти спати, оскільки такі "гойдалки" прискорюють деградацію акумулятора. Якщо хочете, щоб ваш улюблений гаджет довше прослужив, уникайте як заряджання до 100%, так і розряджання до 0%, коли телефон автоматично вимикається.
Виробники смартфонів теж радять уникати такої практики. Тримати 100%-вий рівень зарядки щоночі – небезпечно. Найкраще, щоб телефон завжди був трішки розряджений. В ідеалі – мати від 20% до 80% заряду. У цьому разі батарея проживе найдовше.
Рекомендації експертів зводяться до такого:
Якщо у вас немає іншої можливості, окрім як залишити телефон на зарядці й піти спати, можете скористатися одним простим лайфхаком. Щоб зробити процес заряджання безпечнішим, проведіть просту маніпуляцію:
Однак цей метод буде ефективним тільки в тому разі, якщо ви дотримуєтеся стабільного розкладу сну – лягаєте і встаєте в один і той самий час.
Навколо економії заряду смартфона існує величезна кількість міфів. Не так давно експерти розвінчали один з них, що стосується темної теми.
Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав про спосіб очистити 7 ГБ пам'яті на iPhone, відключивши всього одну функцію. Також ділилися секретним налаштуванням, яке збільшить швидкість Wi-Fi.