Українці можуть відвідувати без віз 126 країн світу / Фото УНІАН

За другий квартал 2019 року Україна опустилася в рейтингу паспортів світу з 40-го на 44-е місце.

Читайте такожБезвіз для українців 2019: які країни легко доступні для туристів з України

Про це свідчать дані опублікованого 2 липня 2019 року компанією Henley & Partners оновленого Індексу паспортів, який відображає останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу.

Відео дня

Згідно з оновленим рейтингом, Україна в третьому кварталі 2019 року зайняла 44-е місце, розділивши його з Нікарагуа і Тувалу. Наразі українці можуть відвідувати без візи 126 країн.

У попередньому кварталі показник був вище – 40-е місце і 128 країн з безвізовим відвідуванням. Однак за останні місяці Джібуті та Бенін змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи по прибутті (методологія Індексу паспортів зараховує візу по прибутті як безвізовий в'їзд, електронну візу – ні).

Водночас перше місце в рейтингу як і раніше займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка три місяці тому була на першій сходинці, втратила дві позиції і тепер займає друге місце разом з Німеччиною та Фінляндією (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).

Як відзначають в Henley & Partners, зміни в перших рядках індексу викликані в основному пом'якшенням візової політики Пакистану. У надії залучити туристів і стимулювати економіку Пакистан тепер пропонує візу після прибуття для громадян 50 країн, включаючи Фінляндію, Швейцарію, Іспанію, Мальту. Цікаво, що це спрощення не поширюється ні на США, ні на Великобританію. Обидві країни знаходяться на 6-м місці (183 країн) – це найнижча позиція, яку вони займали з 2010 року.