Український паспорт на 40-му місці у світовому "безвізовому" рейтингу / Фото УНІАН

За перші три місяці 2019 року Україна піднялася в рейтингу паспортів світу з 41-го на 40-е місце, але водночас кількість безвізових країн залишилося колишньою – 128.

Читайте такожБезвіз для українців 2019: які країни легко доступні для туристів з України

Про це свідчать дані опублікованого 8 січня 2019 року компанією Henley & Partners оновленого Індексу паспортів, який відображає останні зміни в безвізовому режимі всіх країн світу.

Відео дня

Згідно з оновленим рейтингом, 40-у сходинку з Україною ділять Нікарагуа і Тувалу. На 39-му місці розташувалося Вануату зі 129 безвізовими країнами.

При цьому перше місце в Індексі розділили Японія, Сінгапур та Південна Корея. Громадяни цих країн можуть відвідувати без візи або з візою після прибуття 189 держав.

Німеччина втратила безвізовий доступ до Узбекистану, і зайняла 2-е місце з показником 188 країн. Третє місце розділили одразу 5 країн: Данія, Фінляндія, Франція, Італія і Швеція - з 187 безвізовими країнами.

Великобританія і США все більше віддаляються від першого місця, яке вони займали в 2015 році. Так, Великобританія зараз знаходиться на 5-му місці (185 країн без візи), США – на 6-му (184 країни). Втім, Brexit поки що не вплинув на позицію Великобританії в Індексі. Втрата позицій країни в рейтингу пов'язана в першу чергу з поліпшенням результатів азіатських країн.

Читайте такожФестивалі літа 2019: куди вирушити за музикою і драйвом в Європі та Україні

Водночас паспорти країн, в яких діють програми отримання громадянства через інвестиції, займають високі позиції. Мальта за три місяці піднялася з 9-го на 8-у сходинку рейтингу. Вона випереджає Австралію, Ісландію і Нову Зеландію. Результати Кіпру не змінилися: 16-е місце і 173 країни без візи. Чорногорія, яка повинна запустити свою інвестиційну програму в найближчі місяці, піднялася на 19 рядків порівняно з 2009 роком, і зараз займає 43-е місце з показником 124 країни.

А ось на останньому, 104-му місці рейтингу опинилися неспокійні Ірак і Афганістан - у них всього по 30 безвізових країн.

Індекс паспортів компанії Henley & Partners, раніше відомий як Індекс візових обмежень, являє собою міжнародний рейтинг країн за рівнем свободи пересування, яку вони надають своїм громадянам. Індекс видається з 2006 року в співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації. Більш докладно з рейтингом і методологією можна ознайомитися тут.

Як повідомляв УНІАН.Туризм, за минулий 2018 рік Україна піднялася у рейтингу паспортів світу на три позиції, при цьому збільшивши кількість безвізових країн на 14.