этот материал доступен на русском

Силам ООС надіслали телеграму щодо ставлення до перемовин з бойовиками – у ЗСУ кажуть про викривлення інформації

13:35, 23 травня 2019
Війна
2244 0
Сили ООС отримали телеграму щодо визначення їхніх настроїв / фото УНІАН

У війська на Донбасі була помилково розіслана телеграма щодо опитування бійців про ставлення до перемовин з бойовиками "ЛДНР", наразі цей документ скасований, і з цього приводу призначено службову перевірку.

Читайте такожДоба на Донбасі: бойовики застосували заборонене озброєння двічі, поранений військовий

Про це в коментарі УНІАН повідомив начальник прес-центру оперативного командування «Північ» Віталій Кирилов, коментуючи повідомлення благодійного фонду «Повернись живим», який розмістив у себе на сайті інформацію про те, що у військові частини в зоні проведення ООС розіслана телеграма, в якій доручено провести опитування серед бійців про їхнє ставлення до можливих перемовин з бойовиками "ДНР" та "ЛНР".

“Командирам військових частин організувати та провести вивчення серед особового складу ставлення військовослужбовців стосовно можливих перемовин з "ДНР"/"ЛНР" та в термін до 16:00 24.05.2019 через управління морально-психологічного забезпечення (доповісти – УНІАН) аналіз вивчення даного питання та можливі наслідки зазначеного”, – йдеться у документі, який оприлюднив фонд.

Кирилов підтвердив, що такий документ був направлений у війська, проте його зміст був викривлений.

«Дійсно, такий документ був надісланий у військові частини, проте зміст його був викривлений…зазначена в документі інформація мала стосуватись не опитування військових, а збору інформації щодо настроїв цивільного населення, які живуть біля військових частин, місць дислокацій, в обласних пунктах, містах», - зауважив він.

За словами прес-офіцера, ця інформація потрібна для прогнозування можливих ризиків для громадян України та військовослужбовців Збройних Сил України та втілення упереджувальних заходів на майбутнє щодо захисту цивільного населення. «Аналіз цих відомостей – це інформація для службового користування, це є наш внутрішній документ. Такий аналіз суспільно-політичної обстановки робиться постійно, просто в цьому разі інформація викривленою потрапила до військових частин», - додав він.

Загалом він наголосив, що цей документ, в якому допущено викривлення інформації, був оперативно скасований, і він втратив юридичну силу.

Проте він не підтвердив і не спростував інформацію, що вказана телеграма була підписана ще 18 травня 2019 року та того ж дня документ вступив у силу.

Кирилов підкреслив, що в оперативному командуванні "Північ" з даного приводу призначено службову перевірку.

Він нагадав, що військовослужбовці Збройних Сил України не ведуть перемовин із незаконними збройними формуваннями та не беруть участі у політичних акціях.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter