Зеленський відреагував на розведення сил в Станиці Луганській / фото president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській стало першим маленьким кроком на шляху до сталого припинення вогню на Донбасі.

Про це він заявив у опублікованому на Facebook відеозверненні.

Читайте такожВ ОБСЄ офіційно підтвердили розведення сил в районі Станиці Луганської і демонтаж укріплених позицій

"В Станиці Луганській відбулося розведення військ з обох сторін. І це зафіксувала і підтвердила Моніторингова місія ОБСЄ. Я вас всіх вітаю, це перший крок до сталого припинення вогню по всій лінії розмежування, який відбувся завдяки розблокуванню Мінського процесу", - повідомив український президент.

Він також зазначив, що не обіцяє "вже завтра" встановити мир і закінчити війну, однак вірить у те, що наразі з’явилась "крихка надія" на це.

"Я тільки хочу попросити вас всіх не піддаватись на паніку і провокації та надати можливість нашим воїнам, армії та дипломатам виконувати свою потужну і дуже складну роботу. Будь ласка, давайте зберігати спокій, ніякої зради немає, перемоги, на жаль, поки що теж, але це, мені здається, перший наш невеличкий реальний успіх", - підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, 26 червня ЗСУ та бойовики "ЛНР" розпочали розведення сил і засобів біля КПВВ Станиця Луганська. Про це розведення сторони домовились ще 2016 року. Спостерігачі ОБСЄ зафіксували, що обидві сторони конфлікту відвели свої передові позиції на певну відстань у бік свого тилу та розпочали демонтаж власних позицій. За словами української влади, метою розведення сил стане ремонт мосту через річку Сіверський Донець для покращення умов проходження КПВВ.