этот материал доступен на русском

"Це все робить Росія": Волкер закликає відкидати заперечення, що на Донбасі "внутрішній конфлікт"

11:35, 16 серпня 2019
Війна
680 0
За словами Волкера, саме Росія керує військовими формуваннями / фото УНІАН

Спеціальний представник США у справах України Курт Волкер закликає відкидати неправдиві заперечення Росії про «внутрішній конфлікт» на Донбасі.

Про це спецпредставник США сказав в інтерв'ю «Радіо Свобода».

Читайте такожОкупанти розмістили на Донбасі гаубиці, протитанкові гармати, "Гради" і танки - ОБСЄ

Зокрема, він наголосив, що Росія намагається вносити плутанину і заперечувати свою провідну роль у конфлікті на Донбасі.

"А це ускладнює зусилля, потрібні, щоб вирішити проблему. Ось, наприклад, Росія постійно заперечує, що вона безпосередньо бере участь у боях на Донбасі. Мовляв, це якісь «волонтери», «хтось там у відпустці», «це конфлікт між місцевими», «внутрішній конфлікт в Україні». І таким чином вони заперечують власну відповідальність. І якщо цей меседж ретранслюється, міжнародному співтовариству значно складніше наполягати на тому, щоб Росія виконувала свої зобов'язання за Мінськими угодами", - сказав Волкер.

При цьому, він вважає, що важливо, аби засоби масової інформації та уряди інших країн, в тому числі Франції та Німеччини і не тільки, щоб будь-хто, хто коментує ситуацію на Донбасі - "відкидали ці твердження і чітко говорили про те, що насправді відбувається".

"Це Росія керує військовими формуваннями, це вона надсилає кадрових військових та фінансує збройні формування, це вона надсилає контрактників через фірму у Санкт-Петербурзі, платить за роботу місцевих органів", - заявив Волкер.

"Росія надає своїх розвідників та керує своїми ставлениками. Тому це аж ніяк не "внутрішній конфлікт через сепаратизм". Це Росія, яка все це робить. І, думаю, правильне сприйняття і розуміння цього широкою громадськістю є надзвичайно важливим – якщо ми насправді налаштовані вирішити проблему так, як це має бути зроблено", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, спеціальний представник США у справах України Курт Волкер наголошує, що мир на Донбасі залежить від згоди Росії відновити територіальну цілісність України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter