REUTERS

Розведення сил в районі населених пунктів Петрівське і Золоте відкладається через обстріли контрольованими Росією бойовиками.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко сказав на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Латвії Едгарсом Рінкевічсом у Києві.

"Сьогодні мало розпочатися розведення, і дійсно про це домовились у Мінську наші переговорні команди. На превеликий жаль, ви знаєте самі, що декілька днів тому були обстріляні і Петрівське, і Золоте, а, наскільки ви пам'ятаєте, наше рішення було про те, що розведення починається на сьомий день після того, як на цій ділянці зберігається мир і не відбуваються обстріли", - заявив Пристайко.

Читайте такожМинулої доби окупанти 25 раз порушили режим тиші на Донбасі – ООС

Глава МЗС зазначив, що тепер знову треба чекати, доки мине наступний період у сім днів, який "має довести, що сторони мають серйозні наміри і готові до подальших кроків - якими буде розведення".

За його словами, розведенням передбачено відхід українських бійців, але фортифікаційні споруди залишаться.

«Якщо ми побачимо, що та сторона не виконує, більше того, не дай Бог, вона планує якісь агресивні дії, наші Збройні сили займуть позиції, і, повірте мені, що ми не рекомендуємо гратися і не рекомендуємо пробувати якісь такі кроки - спробувати прикритись відведенням для того, щоб зайняти якісь позиції або захопити якесь місто", - наголосив Пристайко.

Також він сказав, що українська поліція забезпечуватиме безпеку у тих населених пунктах, які перебувають у зоні розведення з українського боку лінії розмежування.

Як повідомляв УНІАН, у червні відбулось розведення підрозділів та озброєння Збройних сил України і бойовиків поблизу Станиці Луганської.

13 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що наступним етапом припинення вогню на Донбасі буде розведення військ у Петрівському і Золотому.

1 жовтня Зеленський заявив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі у Мінську домовились про початок розведення військ у Петрівському та Золотому.

23 вересня Пристайко заявив, що розведення сил у Станиці Луганській, Петрівському і Золотому є однією з передумов для зустрічі лідерів країн «нормандського формату».