Вся лінія фронту зараз в досить в активному стані, - експерт / фото 53 ОМБр ім. князя Володимира Мономаха

Активний наступ росіян може тривати, за різними оцінками, ще 3-5 тижнів. Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський в ефірі телемарафону, коментуючи слова очільника української розвідки Кирила Буданова, що зараз на фронті в Україні – важкий період.

"Вся лінія фронту зараз в досить в активному стані.  Наскільки довго це може тривати, сказати дуже важко. Тому що, на жаль, звичні, традиційні методи оцінки ситуації тут не підходять. Бо якщо брати наприклад такий фактор як боєздатність підрозділів противника, то тут його можна ігнорувати, тому що противник кидає в бій все що можна. З перехватів ми маємо інформацію про те, що  рота зайшла на позицію маючи 127 чоловік, а зараз на весь батальйон залишилось  110 чоловік. Чи це зупиняє противника? Аж ніяк. Вони вперто лізуть вперед", - сказав Грабський.

За його словами, так не може тривати довго. 

Відео дня

"За різними оцінками ми можемо говорити, ще приблизно про 3-5 тижнів активного наступу. Це вже зараз відображається в таких досить істеричних постах російських пропагандистів, які вже кажуть, що не вистачає людей наступати. Є в них поки що чим наступати. І саме тому ми говоримо про надзвичайно складний період цієї кампанії", - зазначив експерт.

Грабський пояснив, що на сьогоднішіній день у ворога є так зване "вікно можливостей" і він цим намагається скористатися, ведучи надактивні бойові дії на двох основних напрямках – це напрямок Часового Яру і напрямок Покровський, який включає два піднапрямки: з одного боку противник намагається просуватися в сторону безпосередньо міста Покровськ, а з іншого – від Очеретиного він намагається "сунути" на північ, щоб перерізати трасу, яка поєднує Покровськ з Костянтинівкою. 

"Тут цілі противника є очевидними - прорватися до траси, вийти в район Костянтинівки, щоб або відтіснити, або оточити наші війська в районі Торецька. Смае там, на цьому напрямку, про що говорить Головнокомандувач Сирський, ведуться найбільш запеклі бойові дії. На інших ділянках фронта противник так само намагається активізувати свої бойові дії, просуватися. Але інтенсивність боїв там не порівнюється з тим, що спостерігаємо в районі Часового Яру і на загальному Покровському напрямку", - розповів Грабський. 

Ситуація на фронті - останні дані

Як повідомляв УНІАН, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив вчора журналістам, що зараз на фронті в Україні – важкий період. Водночас, зауважив, що жодного "армагедону не буде",Сили оборони України вистоять.

За його словами, уже розпочався літній наступ російських окупаційних військ і він триває з середини травня. 

Вас також можуть зацікавити новини: