Експерт проаналізував дії російських добровольців на території РФ / колаж УНІАН зі скріншоту й фото REUTERS

Бійці Легіону "Свобода Росії" та РДК (це Російський добровольчий корпус), які воюють на стороні України й здійснили рейд на територію Білгородської і Курської областей РФ, намагаються створити плацдарм для майбутнього походу на Москву для повалення режиму диктатора Володимира Путіна.

Про це сказав голова Українського центру безпеки та співпраці, військовий експерт Сергій Кузан в ефірі інформаційного марафону. "Неймовірна взагалі акція російських добровольців. Повне знищення взагалі репутації Путіна, і особливо його репутації перед глобальним півднем, зокрема, Китаєм", - зазначив Кузан.

За його словами, в авторитарних країнах діє принцип: "Якщо ти сильний правитель, ти маєш провести вибори і забезпечити безпеку на цих виборах. Це підтверджує твій авторитет. Твою силу. Якщо ти проводиш ці вибори, значить ти маєш показати підтримку від усього народу. Це підтверджує твою легітимність як авторитарного правителя, як диктатора. Якщо ти цього не можеш зробити - ти слабкий правитель або втрачаєш свій авторитет".

Відео дня

Кузан наголосив, що сьогодні російські добровольці руйнують авторитет Путіна. Він зазначив, що російські добровольці взяли під контроль ряд населених пунктів, повністю зірване проведення виборчого процесу, чим фактично делегітимізовано владу РФ. Також було знищено та взято у полон російських силовиків.

При цьому, як сказав аналітик, рейд російських добровольців не має на меті захоплення територій для ведення переговорів між Україною і Росією для торгу і обміну земель. "Російські добровольці означили дуже конкретно свою ціль: це антитерористична операція, а путінський режим - це, звичайно ж, терористичний режим, який захопив владу в Росії. От вони повинні знищити власне Путіна і цей терористичний режим", - сказав Кузан.

Також у нього запитали, коли "легіонерам" і РДК вдасться дійти до Москви для знищення Путіна. "Поки що на цьому етапі ми не можемо говорити про те, що вони дійдуть зараз до Москви. Але, якщо ми пригадаємо, приміром, минуле літо... То саме після подібної акції, якраз тих таки РДК і легіону "Свобода Росії", Євген Пригожин здійснив свій частково успішний рейд на столицю їхньої Російської Федерації (наступ зупинився за 200 км від Москви, - УНІАН)", - сказав Кузан.

Експерт вважає, що такі акції розхитують владу в Росії. "Ми бачимо, як прямо зараз в різних регіонах здійснюються підпали виборчих урн. Здійснюються окремі акції громадянського спротиву. Більше людей вже хочуть приєднатися до російських добровольців і більше їхніх осередків знаходиться по всій території Російської Федерації. Тобто, умовно кажучи, сьогоднішніми ефективними діями російські добровольці готують собі ґрунт для того, щоби пізніше ширшим фронтом повалити путінську владу в Москві", - наголосив Кузан.

Він додав, що війна перейде глибше на територію Росії. "Мова йде про розростання партизанського руху. От щойно наші Сили оборони отримають значущі перемоги на фронті, повірте, в Росії уся ця силова вертикаль захитається. І зараз, фактично, йде гра нервів. Чиє суспільство здасть першим: або ж українське, або ж російське", - сказав Кузан.

Наразі на українське суспільство чиниться безпрецедентна інформаційна і психологічна атака. "З нашого боку - ми протиставляємо російських добровольців та ідеї справедливої боротьби проти путінського режиму", - розповів Кузан.

Важливі новини - Росія сьогодні у центрі уваги

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 16 березня, російські добровольці заявили, що "обмежена військова операція в Бєлгородській і Курській областях Росії триває".

У РФ 15-17 березня триваю так звані "вибори" президента, які називають "виборами Путіна". "Легіонер" Олексій Барановський говорив, що під час псевдовиборів російські спецслужби здатні організувати вибухи в Москві.

Вас також можуть зацікавити новини: