Експерт оцінив ідею дистанційного звільнення Криму / фото ua.depositphotos.com

Раніше видання The Telegraph оцінювало, що для звільнення Криму зовсім не потрібні українські "чоботи на землі", треба лише перекрити артерії для ворожих постачань, посилити тиск і чекати, поки не вичерпаються ракети, боєприпаси та основні запаси.

Військово-політичний оглядач групи Інформаційний опір Олександр Коваленко хоч загалом і погоджується з таким сценарієм звільнення через ізоляцію, однак в ефірі Radio NV звернув увагу на один нюанс.

"Звільнення території - це не тоді, коли там будуть без патронів, без снарядів знаходитись окупаційні війська і чекати, коли їм привезуть там вівса поїсти. Ні. Звільнення - це коли заходять війська країни, яка звільняє цю територію, і встановлюють там конституційний, законний порядок. Тобто без військових звільнити неможливо", - підкреслив він.

Відео дня

Він зазначив, що твердження про те, що можна дистанційно повністю нівелювати матеріально-технічне забезпечення Криму, є коректним. Однак, за словами Коваленка, це ще не звільнення.

"Це я б назвав створенням відповідних умов, які б сприяли цьому звільненню. І, до речі, не тільки Криму. Тому що від забезпечення, [яке проходить] через Крим, залежить і забезпечення південного угруповання російських окупантів, тієї ж самої групи військ Дніпро. Так, в них там є постачання по суходолу і таке інше, тим не менш, якщо ми порівняємо [ситуацію] з можливостями рік тому, основною, найбільш потужною логістичною артерією був саме Керченський міст. І через нього йшло забезпечення групи військ Дніпро разом з групою військ оборони Криму", - зазначив експерт.

Удари ЗСУ по Криму - що відомо

Сили оборони України продовжують систематично знищувати російські системи ППО у Криму та на території Харківської області. Йдеться, зокрема, про системи С-300 та С-400 ворога.

За інформацією полковника ЗСУ та військового експерта Владислава Селезньова, після таких ударів по окупованому півострову, Росія намагається якомога швидше поповнити втрати через Кримський міст. Зокрема, вони підвозять на окупований півострів нові системи ППО, які знімають з інших напрямків. 

Військовий експерт Петро Черник заявив, що у разі масованого ракетного удару - балістика, ATACMS, Storm Shadow і велике крило безпілотників, нічого Кримський міст не врятує.

Вас також можуть зацікавити новини: