
Росія продовжить свій енергетичний терор і через свою пропаганду заявлятиме, що це їхня відповідь на українські удари по НПЗ. Таку думку етері "Radio NV" озвучив Павло Нарожний - засновник благодійної організації "Реактивна пошта", військовий експерт.
"Те затишшя, яке було у нас влітку - воно було відносне. І влітку були деякі удари по енергообʼєктах, звісно, не такі масовані, як зазвичай це буває взимку. Ми входимо в опалювальний сезон, коли почнеться велике навантаження на електромережі. І ворог зробить все, аби зупинити подачу електроенергію, тепла людям у першу чергу", - сказав Нарожний.
Він пояснив, що такі удари - це в першу чергу тиск на цивільне населення. Оскільки в бізнесу вже є рішення щодо цього. А українська армія "слабо" залежить від енергетичної системи.
"Чому ми добре пройшли той рік - тому що завдяки, в першу чергу, повітряній обороні. Але й завдяки тому, що "Укренерго" підготувалося, всі обʼєкти були захищені. Це не секрет, є фотографії цих обʼєктів, як їх заливають бетоном, як після чергового обстрілу відновлюють ці бетонні укриття. Тобто, це постійний процес. І найбільш цікаві обʼєкти ворог не може навіть коли він у них влучає. Ми повинні бути готові, що хоч якась частина пройде. І що ми будемо швидко відновлювати ті руйнування, які завдають ці дрони", - додав Нарожний.
Удари РФ: що відомо
Напередодні російські загарбники атакували зокрема по електростанції на Київщині. За словами енергетичного експерта Геннадія Рябцева, суттєвих наслідків для енергозабезпечення Київщини це не матиме. Водночас він закликав українців запастися альтернативними джерелами живлення.
Крім того, 3 вересня внаслідок російської атаки без електроенергії залишилися тисячі українців. Зокрема окупанти поцілили по об'єкту критичної інфраструктури на Чернігівщині, внаслідок чого жителі Ніжина лишилися без світла та води.