"Небо-У" - рідкісна і вартісна машина / фото Міноборони РФ

Військовий експерт- полковник запасу Збройних сил України Петро Черник пояснив, що означає для росіян втрата радарної системи дальнього радіуса дії "Небо-У". В ефірі телемарафону Єдиних новин Черник, коментуючи інформацію про ураження ворожої системи, підкреслив, що "Небо-У" - рідкісна і вартісна машина, яка допомагає ворогу наводити ракети на ціль за допомогою радіопроменя.

"До речі Х-59 та Х-69 якраз і наводяться радіопроменем. На Су-34 є другий пілот – той, що керує зброєю і має довести ракету до цілі. І оці станції якраз допомагають їм це зробити. Якщо дійсно підтвердиться, що саме таку машину "відмінусували" – це неймовірно рідкісна машина, вона коштує 100 млн доларів - для них це дуже велитенські гроші. І побудувати наступну таку саму, особливо зважаючи, що вартість електрніки суттєво зростає, їм буде неймовірно важко. Якщо й зможуть, тож розуміємо, що кошти звідкись доведеться відривати, а це загальний тиск на їхню економіку", - пояснив Черник.

Він також зауважив, що росіяни зараз не можуть будувати літаки дальнього радіолокаційного виявлення та управління А-50.

Відео дня

"Ми як мінімум дві знищили, одну - пошкодили. Якщо 3-4-5 в них є в робочому стані – то це для них добре. Але й ця машина, як і радар "Небо-У" ефективно підсвічувала цілі. Але їм треба підходити на відстань 200-300 км до цих цілей. А ми показали, що це вже не є для нас чимось фантастичним, щоб поборотись з цією машиною. А як з’явиться F-16, то філософія повітряного бою точно зміниться", - зазначив Черник.

Ураження системи "Небо-У": що відомо

Сьогодні у ЗМІ з посиланням на джерела з’явилась інформація про ураження російської радарної системи дальнього радіуса дії "Небо-У" вартістю $100 млн, яка контролювала повітряний простір на 700 км вглиб України. "Небо-У" допомагала ворогу виявляти українські засоби ураження та підтримувала бомбардувальники, які атакують КАБами українське прикордоння. Зазначалось, що завдяки цьому у ворога стало менше можливостей виявляти повітряні цілі вздовж північного кордону України.

Це вже другий комплекс "Небо-У", який знищили. Перший був у білгородській області РФ. Також нещодавно було знищено радіолокаційний комплекс Каста-2Е2 поблизу тимчасово окупованого українського Бердянська.

І як повідомляв УНІАН, цього року Сили оборони влучили по 3 літакам А-50. Так, 14 січня 2024 року російський літак А-50 був збитий в акваторії Азовського моря. 23 лютого стало відомо, що над Азовським морем було збито ще один А-50.

9 березня українські дрони в Ростовській області РФ атакували район Таганрозького авіаційного науково-технічного комплексу ім. Г. М. Берієва, на території якого ремонтують літаки А-50. Тоді в ЗМІ була інформація з посиланням на джерела в українській розвідці, що внаслідок удару пошкоджено щонайменше один ворожий A-50.

Вас також можуть зацікавити новини: