Очікується, що Україна отримає F-16 вже влітку / фото ua.depositphotos.com

Член НАТО Данія дала Україні дозвіл використовувати передані винищувачі F-16 для ураження військових цілей на території Росії. Військові експерти вважають, що це може бути не найкращим варіантом для них, пише Business Insider.

Військовий експерт з американського Інституту вивчення війни Джордж Баррос заявив, що використовувати зараз американські винищувачі для ударів по Росії "не має великого військового сенсу".

"Тому що чим глибше ви проникаєте в Росію і чим ближче ви підходите до кордону, тим небезпечніше літати, і більш імовірно, що ви втратите високоякісне обладнання та підготовлених пілотів, яких нелегко замінити", - сказав він.

Відео дня

Баррос додав, що в майбутньому, особливо, з появою більшої кількості літаків, така можливість Україні стане в нагоді, "але зараз ми перебуваємо не в такому становищі".

Відставний полковник морської піхоти й експерт зі стратегії оборони в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Марк Канціан припустив, що F-16 "триматимуться осторонь від лінії фронту, щоб уникати зони дії російської ППО".

Фахівець із військової авіації Королівського авіаційного товариства Великої Британії Тім Робінсон заявив, що F-16 можуть бути корисними для ураження цілей, які перебувають у Росії, але поза досяжністю інших видів зброї: у літака є така можливість, але удар по Росії - ризикована місія, особливо для літака четвертого. Експерт підозрює, що Україна, "нарешті отримавши їх", захоче гарантувати, що "вони не втратять їх одразу".

З ним погодився науковий співробітник Азіатського інституту Гріффіта і колишній офіцер Королівських ВПС Австралії Пітер Лейтон. Вказується, що, на думку експертів, Україні доведеться бути більш обережною зі своїми F-16, оскільки вона отримує їх не так вже й багато, і Київ не може дозволити собі зазнати величезних втрат.

Радник з національної безпеки Великої Британії Майкл Кларк акцентував, що існує ризик негативної реакції через такі втрати або нездатність F-16 забезпечити великий прорив. За його словами, хоча аналітики "знають, що війна сповнена невдач", явний провал наступу F-16 буде політично дуже руйнівним для українців". У зв'язку з цим, як додав Кларс, найімовірніше, українці спершу стримано використовуватимуть F-16, доки не стануть більш впевненими в собі.

У зв'язку з усім цим експерти сумніваються, що F-16 застосовуватимуть для бойових вильотів до Росії, адже навіть літати над окупованою РФ територією буде надмірно небезпечно.

Стратег Марк Канціан, припустив, що можуть бути "один або два глибоких рейди на Крим, можливо, просто для символічного і психологічного ефекту".

На додачу до цього й експерт Лейтон визнав, що Україна може зробити щось сміливе на ряду з уже здійсненими ризикованими операціями, але загалом, за його словами, політ до Росії "робить F-16 надто уразливими".

Експерти очікують, що винищувачі будуть використовуватися в основному в оборонних цілях і далеко від фронту, захищаючи міста та інфраструктуру від російських безпілотників і ракет. Фахівці не вважають, що F-16 самі по собі матимуть величезне значення у війні, але вони можуть бути дуже корисними, заповнюючи втрачені літаки, стримуючи російську авіацію, виступаючи в якості захисту.

Винищувачі F-16 для України - актуальне

Командувач ВПС Нідерландів, генерал Арну Столлманн очікує, що винищувачі F-16 піднімуться в небо над Україною цього літа: "Усе має збігтися".

В Україні вірять, що літаки захистять Харків від російських керованих авіабомб (УАБ).

Вас також можуть зацікавити новини: